Podzimní novinky pro mzdové účetní

Na našem jednodenním online školení se dozvíte aktuální novinky z oblasti mzdového účetnictví a všechna aktuální témata pro mzdové účetní k datu konání školení. Obsah budeme upřesňovat dle situace v připravované legislativě.

Školení proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Akce proběhne online
Téma
Mzdová účtárna – novinky, změny, aktuality (online)

Hlavní témata

  •  Nová úprava dohod o provedení práce od roku 2025 – nové rozhodné částky, režim oznámené dohody, uplatňování záměru, zaměstnání malého rozsahu u DPP, dopad do zdravotního pojištění a srážková daň podle nových podmínek. Příklady odvodu pojistného a zdanění dohod o provedení práce od nového roku, včetně kombinací různých druhů příjmů stejného zaměstnance téhož zaměstnavatele (více zaměstnání malého rozsahu současně, DPP současně s DPČ, DPP s odměnou jednatele atd.).
  •  Dvě novely zákoníku práce – podrobně k oběma novelám, které přinesou zásadní změny v odměňování (mzda, zaručený plat, odměna z dohod) a v problematice pracovního práva.
  •  Připravované změny nemocenských dávek od roku 2025 – podrobně ke změnám v ošetřovném, peněžité pomoci v mateřství, elektronické komunikaci při žádosti o nemocenské dávky nově vystavované zaměstnavatelem atd.

Pro koho

Školení je vhodné pro všechny mzdové účetní.

Jak bude školení probíhat

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Ceny a vstupenky

Registrace

Základní cena

1 990 Kč cena je uvedena bez DPH

Další školení

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Barbora Chmelíková

Event Manager