Akce proběhne online

Program

Program

10:00 - 10:10

Úvodní slovo

Vladimír Rejlek Vladimír Rejlek

Chief Digital Officer

Blue Style

Vladimír Rejlek

Vladimír Rejlek pracuje 15 let v oboru digitálního marketingu. Začínal v agentuře Advertures, založil Publicis Modem – digitální brand skupiny Publicis Groupe a poté byl šéfem digitálu v agentuře Wunderman. Pracoval pro lokální i globální klienty jako jsou Ford, Microsoft, Nestlé, PlayStation, Innogy, KB, CK Fischer a další. V současnosti vede digitální marketing a transformaci skupiny Blue Style.

10:10 - 10:40

Real-time marketing a jeho (právní) hrany

Láká nás všechny. Ale kde jsou jeho právní mantinely? Víte, kolem jakých událostí byste měli našlapovat po špičkách? Je moudré se vyjadřovat k politické situaci? K propuštění nejsledovanějšího vězně v republice? Kudy vedou limity fandění závěrečné sérii nejsledovanějšího seriálu dekády? Pojďme se na to podívat, zvesela, prakticky a rovnou k věci.

Petra Dolejšová Petra Dolejšová

Advokátka

Na volné noze

Petra Dolejšová

Petra je advokátka specializující se na právo v oblasti e-commerce a marketingu. Po jejích přednáškách budete mít pocit, že váš právní svět už nikdy nebude jako dřív.

10:40 - 11:10

3 kontroverzní reklamy v číslech. Pomáhají značce?

Vytipovali jsme tři kampaně, o kterých se hodně mluví. A otestovali, jestli všechna ta pozornost značce spíš pomáhá, nebo škodí. Mají diváci po zhlédnutí brand raději? A koupí si pak spíš daný produkt, nebo službu? 95 % nákupních rozhodnutí se odehrává v podvědomí a proto se lidí neptáme, co si o reklamě myslí. Místo toho měříme, co se jim odehrává ve starších strukturách v mozku. Nás zajímají emoce, asociace a symboly.

Vojtěch Prokeš Vojtěch Prokeš

spolumajitel, ředitel výzkumu

Behavio Labs

Vojtěch Prokeš

Vojtěch Prokeš v roce 2010 vystudoval sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde nyní absolvuje doktorský program v oblasti korupce a sociální důvěry. Firmu Behavio Labs založil spolu se čtyřmi spolužáky ze střední školy v roce 2015. Zabývá se aplikací behaviorálních věd v marketingovém výzkumu.

11:10 - 11:40

Kreativita na hraně

Kreativita jako přidaná hodnota. Bez ní to nefunguje, s ní občas taky ne. Ve své přednášce vyberu nejzajímavější a nejdiskutovanější reklamní kampaně od nás i ze zahraničí, které nešlo přehlédnout, a řekneme si, zda to bylo ku prospěchu značky či naopak.

Martin Charvát Martin Charvát

Ideamaker

HAZE agency

Martin Charvát

Jako kreativní ředitel vedl týmy v nadnárodních i ryze českých reklamních agenturách. Spolupracoval na mnoha českých i světových reklamních kampaních. V současnosti se v agentuře HAZE, kterou spoluzakládal, věnuje především inovacím v komunikaci. Přednáší na VŠE a VŠKK.

11:40 - 11:50

Přestávka

11:55 - 12:25

I v nezisku můžete být odvážní

Je možné, aby neziskovka nestrašila veřejnost děsivými statistikami a přesto měla úspěch? Proč často ty nejzajímavější a nejodvážnější kampaně vznikají právě v neziskovém sektoru? A jak je na tom Česká republika? To si ukážeme na příkladu neziskové organizace Loono, která má za sebou kampaně jako #prsakoule nebo Dole dobrý a jejíž komunikace je často označována jako „na hraně”.

Petra Císařová Petra Císařová

Marketing Manager

Loono

Petra Císařová

Petra Císařová vystudovala obor Mediální studia na FSV UK. Už během studia nabírala zkušenosti z praxe. Nejprve spolupracovala na přípravě obsahu v redakci televize a poté v digitálním marketingu v nadnárodní společnosti. Před 2 lety se rozhodla odejít z korporátního prostředí do neziskového sektoru. Od té doby působí jako marketingový manažer v neziskové organizaci Loono.

12:25 - 12:55

Téma přednášky brzy upřesníme

12:55 - 13:25

Case study: Když si váš brand vezme na mušku konkurence

Na reálném příkladu z naší advokátní praxe si ukážeme, jak se bránit před konkurencí v případě, že se název brandu stal synonymem pro celou kategorii produktů (např. energetický nápoj = redbull, kamera na sport = gopro). Několik konkurenčních společností začalo v rámci svých marketingových kampaní pro prodej vlastních výrobků cíleně využívat brand našeho klienta, který však byl zapsanou ochrannou známkou a tedy požíval právní ochrany nejen na úrovni hospodářské soutěže. Konkurence mj. v rámci svých PPC kampaní používala tuto ochrannou známku jako klíčové slovo pro vybrané vyhledávače, takže i když zákazníci hledali přímo webové stránky našeho klienta, tak jim vyhledávače na prvních místech nabízely stránky konkurence. Řekneme si, kde jsou hranice toho, kdy lze marketing cílit na brand konkurence, kde jsou hranice a jaká může být sankce za takové jednání. Ukážeme si, jaké nástroje pro vyhodnocování a nastavování kampaní, které marketéři běžně používají, umí advokáti využít pro vyčíslení náhrady škody a ušlého zisku a že každý proklik pak může být mnohem dražší, než se původně zdálo.

Ladislav Drha Ladislav Drha

advokát - partner

Ladislav Drha, advokátní kancelář

Ladislav Drha

Ladislav pomáhá firmám dělat odvážná rozhodnutí. Specializuje se zejména na trestní, obchodní právo a soudní spory. Poskytuje komplexní právní služby v oboru práva obchodních společností, fúzí a akvizicí. Rovněž zastupoval několik investičních subjektů v řízení před Českou národní bankou, kdy hodnota transakcí dosáhla několika miliard korun.

13:30

Předpokládaný konec akce