Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

18:00 - 18:10

Zahájení akce

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

18:10 - 18:30

Sdílená ekonomika a její legislativní rámec

Předseda České asociace sdílené ekonomiky Patrik Czetö promluví o tom, jak asociace postupuje při tvorbě legislativy v ČR a typech regulací pro uživatele, platformy a poskytovatele. Ukáže také aktuální stav regulace v České republice, jaké kroky asociace připravuje a co jsou základní body programu pro jednaní s vládou. Budete se moci rovněž podívat na tvrdá data z průzkumu trhu, který asociace realizovala.

Patrik Czetö Patrik Czetö

Předseda

Česká asociace sdílené ekonomiky

Patrik Czetö

Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě, po 8 letech krizového managmentu v segmentech strojírenství, energetika a farmácie se od roku 2014 specializuje na investice do online platforem, sdílené a digitální ekonomiky. Od roku 2018 je také partnerem v investičním fondu Leverage Technology, který se zaměřuje na on-line technologie a e-commerce.

18:35 - 18:55

Jak můžete vydělávat na vašem pokoji

Projekty založené na sdílené ekonomice přináší lidem nové možnosti, jak ušetřit nebo si přivydělat. Zakladatelka Sdílejprostor.cz bude mluvit o tom, jaké příležitosti přináší její služba, jak se liší od běžných inzertních portálů a v čem je unikátní. Prozradí také, jaké vize má pro sdílení pracovních a volnočasových prostorů do budoucnosti.

Vladimíra Koncarová Vladimíra Koncarová

Zakladatelka a CEO

Sdílejprostor.cz

Vladimíra Koncarová

Zakladatelka a CEO Sdílejprostor.cz, prvního portálu věnovaného sdílení soukromých a nebytových prostorů v ČR. Vystudovala Pedagogickou Fakultu v Plzni a reklamu a multimédia na Middlesex University v Londýně. Kreativní uživatelka a podporovatelka ekonomiky sdílení. Je členkou České asociace sdílené ekonomiky.

19:00 - 19:20

Hlídačky.cz – sdílení nejen chův a bariéry pro rozšíření sdílené ekonomiky v ČR

Jaký byl vývoj Hlídačky.cz od počátků až po největší portál na hlídání/úklid/mazlíčky/péči o seniory v ČR. Pak obecný náhled na to, jak technologický pokrok umožnil sdílení chův a pomoci do domácnosti a přechod od klasického modelu zaměstnanosti. Příklady, jaké algoritmy a techniky používáme pro inteligentní „matching“ uživatelů. Závěrem, jaké jsou podle mého názoru bariéry na rozšíření sdílené ekonomiky v ČR a jak se tomu skrze Českou asociaci sdílené ekonomiky snažíme pomoci.

Petr Šigut Petr Šigut

CEO/co-founder

Hlídačky.cz

Petr Šigut

Zakladatel a CEO Hlídačky.cz, největšího portálu s péčí o rodinu a domácnost v ČR. Vystudoval obor SSME na Masarykově univerzitě, prošel si startup akcelerátorem StartupYard, pracoval pro technologické firmy v San Franciscu, je člen představenstva České asociace sdílené ekonomiky.

19:25 - 19:55

Coffee break

19:55 - 20:15

P2P pojištění - zkušenosti

Moderní technologie umožňují znovu definovat i tak konzervativní odvětví jako je pojišťovnictví. Nové P2P projekty v pojištění rychle přibývají na celém světě. Jaké jsou zkušenosti PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny, která je jednou z prvních na světě?

Marek Orawski Marek Orawski

Předseda představenstva

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna

Marek Orawski

Celý život v pojišťovnictví. V roli zaměstnance korporátních pojišťoven prošel od řadové pozice likvidátora po vedoucí funkce. Poté spoluzakladatel, akcionář a šéf PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny.

20:20 - 20:45

Nahlédnutí do zákulisí českého bikesharingu

Projekt Rekola vznikl v roce 2013 s myšlenkou: “každé město si zaslouží vlastní systém sdílení kol, a to bez stovek milionů na účtě či desítek let politických jednání”. Každý rok pro Rekola znamenal velký posun. Na začátku byla stará darovaná kola, která sami repasovali a dávali do ulic. Nyní jezdí kola nová, prototypová, sestavená v dílně v pražských Holešovicích. Každým rokem rostl počet lidí, kteří si na své cesty městem vybrali kolo, s tím rostla i touha a odhodlání být lepší. Nabídnout lidem spolehlivý, dostupný a jednoduchý systém na svezení. Přijďte se dozvědět, jaké je vytváření produktu na základě podnětů od uživatelů.

Magda Zicháčková Magda Zicháčková

PR & Marketing manager

Rekola Bikesharing

Magda Zicháčková

Magda Zicháčková je sběratelka příběhů o růžových kolech, první zaměstnankyně Rekol a věčná optimistka.

20:45 - 21:00

Networking a závěr akce