Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Moderátor

David Slížek

David Slížek má za sebou bohaté zkušenosti z médií. Začínal v rádiu Alfa s jednou z prvních českých relací o technologiích. Následovalo rádio Regina (Český rozhlas), kde postupně působil na pozicích redaktor, moderátor, editor a vedoucí zpravodajství. Celkem šest let strávil v online deníku Aktuálně.cz, nejprve jako editor (editoval například magazín Datarama.cz), později jako šéfeditor a zástupce šéfredaktora. Připravoval projekt VIP blogů a podílel se i na redesignu Aktuálně.cz v roce 2007. Do společnosti Internet Info přišel z vydavatelství Economia, kde působil na pozici šéfeditora iHNed.cz.

Přednášející

Ivan Bartoš

Ivan Bartoš je předseda České pirátské strany a poslanec PSP ČR za Středočeský kraj. Stojí v čele Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PSP ČR. Členem Pirátů se stal v době jejich vzniku, v roce 2009.

Profesně působil v několika českých i nadnárodních společnostech v oblasti ICT, pracoval například pro Newton IT, Monster Worldwide, T-Mobile či EMTC.

Zajímá se o sociální témata a kvalitu života napříč společností. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou a národnostními menšinami.

Pirátskou stranu chápe jako jedinou skutečně demokratickou politickou platformu, která reflektuje realitu třetího tisíciletí. „Technologie, které máme nyní k dispozici, nám mohou úžasně pomáhat a všem lidem ulehčit život. Nesmí se ovšem stát nástrojem digitální totality,“ říká. Jeho největšími hodnotami jsou svoboda a vzájemná tolerance.

Jan Beroun

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 1986 pak absolvoval postgraduální studijní program a v roce 2001 Akademii FBI v Quanticu v americkém státě Virginie.

Mezi roky 1985 a 2002 pracoval u Policie ČR, mimo jiné jako šéf kriminalistů v Praze 2. Byl šéfem speciální policejní jednotky takzvaných nelegálů, tedy detektivů pohybujících se v přestrojení mezi zločinci.

Od roku 2002 působil na Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), od roku 2004 jako náměstek ředitele ÚZSI pro operativu (tj. řídil všechny zpravodajské operace).  Do roku 2011 pak pracoval jako styčný důstojník ÚZSI v americkém Washingtonu.

Od prosince 2011 do února 2014 byl ředitelem a jednatelem české pobočky americké detektivní agentury Pinkerton.

V říjnu 2014 jej vláda jmenovala ředitelem Vojenského zpravodajství. Jan Beroun hovoří plynně anglicky a rusky.

Robert Čásenský

Robert vystudoval sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studia začal v roce 1993 pracovat nejprve na částečný a pak na plný úvazek jako redaktor Českého deníku. V roce 1994 pracoval jako vedoucí domácího zpravodajství v Denním Telegrafu. Později působil jako společník a jednatel v soukromé poradenské agentuře. Roku 1998 byl jmenován zástupcem šéfredaktora Lidových novin, kde tuto funkci zastával do konce roku 2000. 1. ledna 2001 se stal zástupcem šéfredaktora deníku MF DNES a 6. února 2006 byl jmenován jeho šéfredaktorem, odkud se rozhodl odejít v roce 2013 po změně majitele vydavatelství. Od září 2014 vydává a vede měsíčník Reportér.

Viktor Dušek

Viktor Dušek je seniorním advokátem advokátní kanceláře KPMG Legal. Ve své praxi se zaměřuje zejména na obchodní a korporátní právo, veřejnoprávní regulaci a spornou agendu. V KPMG Legal vede právní tým specializovaný na ochranu osobních údajů a soukromí. Současně je odpovědný za oblast daňových soudních sporů, dále za poskytování právních služeb japonským a korejským klientům a koordinaci poskytování pro bono právních služeb neziskovým organizacím. Viktor pravidelně publikuje a přednáší na téma ochrany osobních údajů a compliance.

Jan Farský

Jan Farský se narodil v roce 1979. Vyrůstal v Semilech, kde v roce 1997 také odmaturoval. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pracoval jako právník v Semilech, odkud odešel do advokátní kanceláře a následně se stal poradcem místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna. S ním odešel do Škody Auto. V letech 2006 až 2014 byl starostou města Semily. V květnu 2010 byl z posledního místa kandidátky v Libereckém kraji zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za stranu TOP 09 a Starostové. V roce 2013 mandát obhájil. V dolní komoře je místopředsedou Ústavně-právního výboru. Za svůj hlavní úkol považuje zprůhlednění veřejné správy jako cestu k efektivitě a důvěře.

Ondřej Filip

Ondřej Filip vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze – obor Informatika, a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Během studia na Karlově univerzitě začal pracovat ve společnosti IPEX, kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od prosince 2004 je Ondřej výkonným ředitelem CZ.NIC. Dále působí v představenstvech sdružení NIX.CZ (Neutral Internet Exchange), Euro-IX (European Internet Exchange Association) a DNS OARC (The Domain Name System Operations Analysis and Research Center). Ondřej Filip je členem Multistakeholder Advisory Group, která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum, a zároveň je aktivní v radě ccNSO (Country Code Names Supporting Organisation) působící v rámci organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Ve svém volném čase hraje rád basketbal, cestuje nebo programuje opensource software.

Bohuslav Chalupa

Vystudoval Vojenskou střední odbornou školu chemické technologie a Vojenskou vysokou školu pozemního vojska ve Vyškově. Do roku 1990 pracoval na Ministerstvu národní obrany ČSSR, následně působil v zemědělském družstvu. V letech 1992–1997 byl odborným referentem na Ministerstvu pro správu národního majetku a jeho privatizaci ČR, následně pracoval na Ministerstvu financí ČR a na Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy. Byl zaměstnancem soukromých podnikatelských subjektů a členem statutárních orgánů několika firem, například byl i ředitelem firmy STUDYMIX s.r.o. Členem hnutí ANO 2011 je od roku 2012, do roku 2015 byl předsedou jihomoravské krajské organizace. V roce 2013 byl zaHnutí ANO2011 zvolen poslancem Parlamentu ČR. Aktuálně zastává funkci předsedy Stálé komise pro kontrolu vojenského zpravodajství, místopředsedy Výboru pro obranu, je členem Výboru pro bezpečnost, Podvýboru pro migrační a azylovou politiku, Podvýboru pro akvizice Ministerstva obrany, obchod s vojenským materiálem a inovace AČR, Podvýboru pro ICT průmysl a e-Government atd. Bohuslav Chalupa má tři děti.

Zdeněk Kučera

Zdeněk Kučera je vedoucím praxe IT práva a sporů v mezinárodní advokátní kanceláři Kinstellar v Praze. Ve své praxi se zaměřuje zejména na otázky elektronické kontraktace, sjednávání technologických smluv, zastupování klientů v IT sporech, odpovědnosti na internetu, ochrany osobních údajů a právní úpravy on-line marketingu. Věnuje se též veřejným zakázkám, zejména v oblasti technologií. Podílel se rovněž na právním posuzování zavádění IT produktů na trh, akvizicích IT společností a strukturování on-line projektů. Zdeněk je garantem výuky právních předmětů na Fakultě informačních technologií ČVUT a IT právo přednáší rovněž na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zdeněk je jedním z inovativních právníků ČR pro rok 2016, je doporučován jako IT právník Chambers Europe a Legal500 a v roce 2017 se stal právníkem roku v oblasti práva ICT.

Radek Lain

Radek Lain pracoval již v průběhu studií od poloviny 90. let jako elév v deníku Blesk, tamtéž pak působil od roku 1997 jako kmenový redaktor sportu. Od roku 2005 pak pracoval v deníku Aha!, kde se o tři roky později stal zástupcem šéfredaktora a v roce 2012 šéfredaktorem. Od ledna 2013 zastával funkci obsahového ředitele deníků Blesk a Aha!. V květnu 2013 byl jmenován šéfredaktorem deníku Blesk, v rámci vydavatelství Czech News Center řídí integrovaný newsroom Blesku a Aha!.

Josef Prokeš

Ochranou soukromí a osobních údajů v téměř všech oblastech zpracování dat se zabývá více než 15 let, se zvláštním zalíbením i respektem k technologiím. V současné době je ředitelem správní sekce Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Vladan Rámiš

Vladan Rámiš je právníkem mediální skupiny MAFRA. Při své práci se zabývá mediální problematikou, mj. v oblasti tiskového práva, televizního a rozhlasového vysílání a internetových médií. Je předsedou Spolku pro ochranu osobních údajů a členem arbitrážní komise Rady pro reklamu. Vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V médiích působí od roku 2001, předtím byl činný v advokacii.

Martin Semrád

Martin Semrád zastává pozici výkonného ředitele sdružení NIX.CZ od roku 2010. Mimo vedení celého týmu je zodpovědný za hospodaření sdružení, dále má na starosti komunikaci se strategickými partnery a reprezentuje NIX.CZ na lokální a mezinárodní úrovni. Se sdružením NIX.CZ je spojen od roku 2005, nejprve z pozice člena sdružení a následně člena dozorčí rady. Ve sdružení zúročuje své bohaté zkušenosti z předchozích působení.

Petr Šmída

Petr Šmída nastoupil do ACTIVE 24, s.r.o. v červnu 2007 a o rok později postoupil na pozici Výkonného ředitele společnosti. Kromě vedení společnosti je jeho profesí řízení lidských zdrojů, je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a před nástupem do ACTIVE 24 působil 10 let v české pobočce společnosti T Mobile (původně RadioMobil, a.s.).

Kamil Tichý

Kamil Tichý je absolventem oboru informatiky na Vojenské akademii v Brně, Fakulty letectva a protivzdušné obrany a studijního programu MBA vysoké školy CEVRO Institut v oboru Management a kybernetická bezpečnost. V rámci Ministerstva obrany zastával 15 let různé posty spojené s bezpečností informačních systémů. Několik posledních let se věnuje oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany. V současné době působí na pozici zástupce ředitele Národního centra kybernetických sil.

Jan Vobořil

Jan Vobořil vystudoval právo a moderní hospodářské a sociální dějiny na Univerzitě Kralově v Praze, kde v roce 2015 úspěšně ukončil doktorské studium. V minulosti působil jako právník třeba ve Sdružení obrany spotřebitelů a později na Úřadu pro ochranu osobních údajů a od roku 2009 v nevládní organizaci Iuridicum Remedium, kde například připravil úspěšný návrh k ústavnímu soudu, který v roce 2011 zrušil českou právní úpravu data retention. Od roku 2013 je advokátem a zároveň výkonným ředitelem IuRe. Zabývá se zejména problematikou ochrany soukromí, ale i trestním či autorským právem 

Ondřej Závodský

Je nezávislý kandidát do Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL, nevidomý právník, osvědčený bojovník s korupcí, oceněný Nadačním fondem proti korupci. Zpracoval protikorupční část programu KDU-ČSL. Věnuje se problematice lichvy a exekucí. Píše pravidelně blogy pro zpravodajský server Aktuálně.cz. V roce 2014 byl jmenován do funkce náměstka ministra financí, kterou vykonává doposud.