Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

17:30 - 18:00

Registrace účastníků

18:00 - 18:05

Úvodní slovo

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

18:10 - 18:25

Go global!

Václav Muchna nikdy nepracoval pro jinou společnost než pro Y Soft, který sám před téměř čtrnácti lety založil. Firma, která poskytuje software i hardware v oblasti tiskových řešení, je nyní světovou dvojkou na trhu a má ambice se stát jedničkou. Každým rokem roste dvouciferným tempem.

Václav Muchna Václav Muchna

Předseda představenstva/ CEO

Y Soft

Václav Muchna

Václav Muchna je jedním ze spoluzakladatelů společnosti Y Soft a v současné době působí jako předseda představenstva Y Soft Corporation, a.s.
Společnost Y Soft byla založena v roce 2000 v Brně. V době, kdy ještě neexistovaly podnikatelské inkubátory, vznikla studentská firma, dnes bychom řekli „start-up“, s vizí vybudovat českou skutečně globálně působící společnost.

Dnes je Y Soft ryze česká globálně fungující společnost nabízející unikátní tiskové řešení ( software i hardware), které umožňuje společnostem a organizacím efektivně kontrolovat náklady na tisk, snížit plýtvání, zvýšit komfort uživatelů a pozitivně působit na životní prostředí. V roce 2006 Václav Muchna získal prestižní ocenění "Začínající podnikatel roku" a v roce 2010 byl vyhlášen " Technologickým podnikatelem roku".

Y Soft zaměstnává přes 230 lidí, z nichž 180 působí v České republice. Konsolidovaný celkový výnos skupiny činí 17 mil. EUR / 22 mil. USD, za posledních devět let zaznamenával Y Soft každoroční dvojciferný růst tržeb. Y Soft vyváží přes 90 % produkce. Centrála společnosti sídlí v Brně, zahraniční zastoupení se nacházejí ve všech významných regionech Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie.

18:30 - 18:45

Technologie, které dobývají celý svět!

Tomáš Petrů Tomáš Petrů

CEO

Visual Unity

Tomáš Petrů

Tomáš Petrů je prezidentem společnosti Visual Unity Global, která je dnes největším poskytovatelem streamingových služeb v ČR, SR a střední Evropě. Tomáš se pohybuje v oblasti profesionálních audio a video služeb více než dvacet let, video a nové technologie jsou vedle rodiny zároveň jeho největším koníčkem.

18:50 - 19:05

Úspěch není náhoda, ale je za ním spousta práce

Bez investic rizikového kapitálu a startupové pompy začal Josef Průša podnikat s výrobou a prodejem tiskáren, které vyvíjí v rámci komunitního projektu RepRap. Ziskový byl projekt od prvního týdne, přestože si stejnou tiskárnu může kdokoliv postavit sám zdarma, jen za cenu součástek.

Josef Průša

Prusa Research

Josef je známý vývojář 3D tiskáren, které se vyrábí po celém světě. Kromě toho je ale obrovský popularizátor Open Hardware. Ve svých 23 letech má za sebou již několik přednášek na prestižním Open Hardware Summitu (MIT, New York Hall of Science) a věnuje se vývoji definice toho, co vlastně Open Hardware je. Má za sebou tisíce contributorů do jeho projektů.

19:10 - 19:25

S drzostí nejdál dojdeš

Zakladatel fotobanky isifa, syn českých emigrantů, ctí zásadu, že jeho byznys funguje hlavně díky tomu, že se lidé mezi sebou baví. Motorkář, cestovatel a milovník nočního života každopádně označuje úspěch své agentury za „pouhou kliku“.

Georg Hodek Georg Hodek

CEO

shutterstock

Georg Hodek

Georg Hodek je zakladatelem a majitelem foto a filmbanky isifa Image Service. Vedle řízení a rozvoje agentury se Georg Hodek zabývá poradenstvím v oblasti marketingové a brand strategie. V roce 1995 založil agenturu isifa Image Service. Byl zdrojem veškerých strategických rozhodnutí, které isifu posouvaly až do její dnešní podoby majoritní fotobanky na českém trhu. Isifa se zabývá agregací, produkci, katalogizací a monetizací obsahu – zejména fotografií, videa a hudby. Je jedním z největších dodavatelů fotografií jak pro reklamní tak mediální účely. V roce 2010 začala jako jedna z prvních agentur v ČR využívat technologii IRC (Image Recognition) pro monitoring neoprávněného užití fotografií. A co je vlastně nejzajímavější na práci v specializované multimediální agentuře? Georg Hodek k tomu říká: „Baví mě ten neustálý vývoj v oblasti digitálních médií a služeb. Tím, co ve firmě děláme, se snažíme s předstihem reagovat na aktuální trendy. Ve své práci mám proto kolem sebe tým lidí, na které se můžu spolehnout“. Ve volném čase projíždí Evropou na motorce a vychutnává život po všech stránkách.

19:30 - 19:45

Výzvy kávového businessu od kavárny na rohu po kávové farmy

Každý člověk by měl mít svoji oblíbenou kavárnu. Přesně takovou, kde mu připraví tu pro něj nejlepší a nejvoňavější kávu, kde se na něj už po příchodu usmívají a kde se cítí jako doma. O svých začátcích, úspěchu a plánech bude povídat zakladatel MamaCoffee Daniel Kolský.

Daniel Kolský Daniel Kolský

Majitel

mamacoffee s.r.o.

Daniel Kolský

Daniel Kolský vystudoval FHS UK, pracoval v neziskových organizacích (Člověk v tísni, Židovská agentura...). S manželkou Martou provozuje síť fair trade kaváren Mamacoffee.

19:50 - 20:05

Kde v sex koučinku končí zábava a začíná business?

Představa pozitivní sexuální edukace vyvolává u mnoha lidí na tvářích úsměvy či rozpaky. A informace, že vás živí sex, vám rozhodně na důvěryhodnosti nepřidá. Jak se z člověka, který má rád vzrušení, stane profesionání sex kouč a proč je prostor pro poctivý business spojený se sexualitou tolik důležitý? O tom všem s Julií Gaiou Poupětovou.

Julie Gaia Poupětová Julie Gaia Poupětová

Sex coach and sex educator

Julie Poupětová

Julie Gaia Poupětová

Sex koučinku se věnuje od roku 2007, v roce 2008 se této profesi začala věnovat naplno společně s odborným studiem na zahraničních školách v Kalifornii (USA). Je první a v tuto chvíli jediný certifikovaný sex kouč v celé východní Evropě. Kromě koučování působí rovněž jako Sex educator (Lektor sexuálního rozvoje) a od roku 2008 učí kurzy praktické sexuality pro veřejnost. Ve své profesi využívá i přímou práci se vzrušením klientů a sexuologickou práci s tělem (Sexological bodywork).

Její vize: Společnost, ve které je vědomá a tělesná sexuální výuka dostupnou a nakonec i  běžnou součástí systému vzdělávání na všech jeho stupních.

Její mise: Vytvářet bezpečný prostor pro pozitivní sexuální rozvoj klientů.

20:10 - 21:00

Networking - budeš King a neutečeš?

Káva, něco dobrého na zub a hlavně příležitost poznat nové lidi!

21:00

Předpokládaný konec setkání