Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

17.30 Registrace

18.00 Úvod
         
Petr Koubský (TUESDAY Business Network)

18.05 Globální úspěch brněnské firmy
          
Petr Palas (zakladatel a CEO, Kentico Software)

Co stojí za úspěchem nejrychleji roustoucí české technologické firmy v žebříčku Deloitte Fast 50? Jak se firma vypracovala bez jediné půjčky, dotace či externího kapitálu mezi špičku ve svém oboru a získala klienty jako McDonald's, ESPN, Microsoft, Guinness, Vodafone nebo Gibson? A proč vedle vývoje publikačního systému Kentico CMS její zaměstnanci také sázejí stromy? 

18.25 Vyděržaj pioněr!
          Václav Muchna (zakladatel a CEO, Y Soft)

Počátky podnikání, aneb kde vzít nápad? Je k podnikání potřeba štěstí? Jaké jsou nejtěžší výzvy spojené s růstem firmy? Jak vypadá zaručený recept na úspěch? Na tyto otázky odpoví Václav Muchna, Technologický podnikatel roku 2010.

18.40 Jak začít od nuly
          
Petr Ocásek (serial entrepreneur, e-business consultant)

Slovo startup je u nás v poslední době až moc "sexy". Začíná se to tu hemžit inkubátory, akcelerátory, investory a různými akcemi pro začínající - zejména technologické - firmy. Přesto nemáme z posledních let moc úspěšných příkladů. Ale teď je období, kdy začít jde velmi snadno. Pojďme se podívat na to, jak by mohl vypadat ten správný recept.

19.00 ROZHOVOR: Z Prahy do Palo Alto snadno a rychle?
          Jakub Vrána (programátor, Facebook)

Jakub Vrána se stal před několika týdny pravděpodobně prvním českým zaměstnancem Facebooku. Na konci prázdnin se odstěhuje do Palo Alto a začne pracovat na sociální síti pro půl miliardy lidí. Jak vypadá přijímací proces do Facebooku, na co se ho headhunteři ptali v prvním, a na co ve čtvrtém kole? A jak zvládne tak velkou změnu? Rozhovor s Jakubem Vránou povede Petr Koubský, příležitost zeptat se dostane samozřejmě také vy.

19.20 ROZHOVOR: Úspěch je dělat to, co mě nejvíce naplňuje, jak nejlépe umím
         
Martin Rozhoň (zakladatel VIVANTIS)

Před deseti lety založil nekomerční portál o zdraví Celostnimedicina.cz. Následně pro jeho financování otevřel internetový obchod Prozdravi.cz a pak následovaly další e-shopy Parfemy.cz, Hodinky.cz, Krasa.cz, Sperky.cz, Nakupnicentrum.cz.... Dnes jeho VIVANTIS a.s. zaměstnává přes 100 lidí a má obrat přes 400 milionů korun. 

19.40 ROZHOVOR: Dirigent sloního orchestru se stamilionovým obratem
           Jan Barta (zakladatel Elephant Orchestra)

Jan Barta začal podnikat v patnácti letech. Vystudoval ekonomii na University College London, stál u vzniku firem B3net a Crazy Tomato. Poté založil společnost Elephant Orchestra, přes kterou spravuje portfolio 30 tisíc domén. Zaměřuje se na monetizaci doménového trafficu, obchodování s doménami a lead-generation. "Jenom když dám dohromady svoje core aktivity, tak tenhle rok vygenerují minimálně 600 milionů Kč tržeb. Ostatní internetové firmy/projekty, které vlastním/spolu­vlastním, řekněme dalších 200 milionů," řekl nadávno pro server Lupa. Další podrobnosti a souvislosti se dozvíte v rozhovoru, který s Janem Bartou povede Petr Koubský