Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Miloš Balabán

Miloš Balabán je absolventem Institutu mezinárodních studií FSV UK, v současné době působí jako Vedoucí Střediska bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK a je manažerem pojektu výzkumu vývoje a inovací "Trendy, rizika a scénáře bezpečnostního vývoje ve světě, Evropě a ČR - dopady na bezpečnostní politiku a bezpečnostní systém ČR". Byl vedoucím autorského kolektivu monografie "Kapitoly o bezpečnosti" (nakl. Karolinum 2007, 2010).

Ondřej Caletka

Ondřej Caletka vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Telekomunikační technika. V současné době pracuje v oddělení podpůrných služeb ve sdružení CESNET, provozujícím národní síť vědy a výzkumu. Přednáší a píše články o Linuxu a open source. Občas také programuje drobné konzolové a webové aplikace.

Daniel Dočekal

Internetový publicista, co navzdory věkové kategorii ví o sociálních sítích a souvisejících tématech tolik, že by na to možná měl dostat zbrojní pas. Konzultant v marketingu, bezpečnosti, ochrany soukromí, public relations. Autor knih a tisíců článků. Provozovatel 365tipu.cz

Petr Dvořák

Petr Dvořák je CEO společnosti Lime HighTech Solutions a vedoucím inovačního inkubátoru mobilní divize společnosti Avast. Před nástupem do těchto pozic byl Petr partnerem a konzultantem mobilních technologií ve společnosti Inmite, která se zaměřovala na vývoj mobilních aplikací pro přední české banky, světové automobilky, telefonní operátory a mediální domy, a kterou společnost Avast v červenci 2014 koupila a přetvořila v divizi Avast Mobile. Před příchodem do Inmite pracoval Petr dva roky na produktu NetBeans ve společnosti Sun Microsystems. Petr vystudoval softwarové inženýrství na Karlově Univerzitě v Praze.

Igor Hák

Vystudoval Střední průmyslovou školu Dvůr Králové nad Labem a Univerzitu Hradec Králové, obor obecná informatika. Počítačová havěť ho zaujala okamžitě, jakmile se dostala i do jeho PC. Zájem ho dovedl až ke vzniku portálu viry.cz v roce 1998. Havěť se stala jeho koníčkem i prací, neboť od roku 2003 pracuje ve společnosti ESET software.

Tomáš Hála

Vystudoval výpočetní techniku na elektrotechnické fakultě ČVUT a dnes působí jako vedoucí týmu Linuxových administrátorů u předního českého poskytovatele webhostingových služeb ACTIVE 24, který je největším registrátorem domén zabezpečených technologií DNSSEC v celosvětovém měřítku. Tuto společnost také zastupuje na pracovní skupině českého národního computer security incident response teamu.

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Petr Komárek

Petr Komárek pracuje ve společnosti ZONER software na pozici ředitele divize internetových služeb, pod kterou spadají hlavní projekty CZECHIA.COM, regZone.cz a inPage.cz. S problematikou bezpečnosti na internetu se setkal již v roce 2003, kdy byl manažerem Certifikační autority Czechia, vydávající SSL i osobní certifikáty. V dnešní době je společnost ZONER největším zprostředkovatelem SSL certifikátů v České republice a nabízí certifikáty VeriSign, THAWTE, Geotrust a další.

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Petr Krčmář

Petr Krčmář působí jako šéfredaktor serveru Root.cz. Vystudoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá téměř dvacet let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodný přístup k informacím. Je aktivním členem sdružení vpsFree.cz, ve kterém členové spravují vlastní VPS infrastrukturu.

Andrea Kropáčová

Andrea Kropáčová se oblasti bezpečnosti věnuje od roku 2003, kdy ve sdružení CESNET vybudovala bezpečnostní tým CESNET-CERTS, první CSIRT tým, který byl v České republice etablován a uznán světovou bezpečnostní infrastrukturou. Tyto zkušenosti využila při budování a vedení dalšího bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který od roku 2011 plní roli Národního CSIRT týmu České republiky a je provozován sdružením CZ.NIC, pro které Andrea v letech 2011 až 2015 pracovala. V letech 2011 až 2014 vybudovala se svým týmem Forenzní laboratoř (FLAB), která je expertní bezpečnostní jednotkou sdružení CESNET. V současné době se věnuje rozvoji bezpečnostních služeb a bezpečnostní strategii e-infrastruktury CESNET a reprezentaci sdružení CESNET v národních i mezinárodních bezpečnostních infrastrukturách. Získané vědomosti a zkušenosti využívá pro osvětovou a vzdělávací činnost.

Pavol Lupták

Vystudoval FEI-STU v Bratislavě a FEL-ČVUT v Praze obor informatika s diplomovou prací zaměřenou na ultra-bezpečné systémy. Je držitelem prestižních bezpečnostních certifikaci CISSP a CEH, vede slovenskou OWASP pobočku. Je také spoluzakladatelem organizací Progressbar a SOIT, kde vede sekci pro IT bezpečnost. Pavel má pravidelné prezentace na různých světových bezpečnostních konferencích (Nizozemsku, Lucembursku, Berlíně, Varšavě, Krakově, Praze). V minulosti demonstroval možnost zneužití SMS jízdenek ve všech velkých městech Evropy, spolu s kolegou Norbertem Szeteiom demonstroval masivní prolomení čipových karet Mifare Classic. Má 14-leté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti a penetračního testování a tvorby nejrůznějších bezpečnostních auditů včetně sociálního inženýrství či forenzní analýzy. Je spoluautor testovací příručky OWASP Testing Guide v3, detailně ovládá OSSTMM, ISO17799/27001, má dlouholeté zkušenosti s manuálním vyhledáváním zranitelností a různými bezpečnostními nástroji. Ovládá množství programovacích jazyků (ASM, C, C++, XSLT, Perl, Java, PLSQL, Lisp, Prolog, skriptovací jazyky) a operačních systémů, věnuje se také VoIP a zajímavému výzkumu v oblasti IT bezpečnosti.

Ondrej Mikle

Ondrej Mikle vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor informatika. Pracuje jako programátor pro výzkum a vývoj v Laboratořích CZ.NIC, výzkumném a vývojovém centru sdružení CZ.NIC, kde se věnuje především projektům spojeným s PKI, bezpečnostními technologiemi SSL/TLS a DNSSEC.

Jaroslav Pejčoch

Absolvent ČVUT v oboru slaboproudá elektrotechnologie, po absolvování v roce 1975 pracoval 16 let ve Výzkumném ústavu sdělovací techniky A.S. Popova zejména v oboru počítačové grafiky a automatizovaných návrhových systémů, postupně jako vedoucí sektoru návrhových systémů a ředitel divize IT. V roce 1991 spoluzakládal společnost T-SOFT s.r.o, kde po její transformaci na akciovou společnost působí ve funkci předsedy představenstva. Je zakládajícím členem české pobočky AFCEA (www.afcea.cz) a členem její rady ředitelů. Pracuje jako Vice-Chairman v Českém národním výboru pro odstraňování katastrof. Zastává rovněž vedoucí funkci v mezinárodní organizaci TIEMS (www.tiems.org). Jeho odborná činnost je zaměřena na počítačovou grafiku, informační logistiku, informační bezpečnost, systémy pro ochranu obyvatel a životního prostředí, interoperabilitu systémů, krizové řízení, ochranu kritické infrastruktury a další související otázky. Koníčky: Hudba (aktivní hráč na piano), horská turistika, fotografování.

Ivo Rosol

Ivo Rosol se narodil se 19.4. 1958 v Praze. Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor technická kybernetika. Pracoval jako interní aspirant v Ústavu teorie informace a automatizace ČSAVa potél jako odborný asistent elektrotechnické fakulty ČVUT. Od roku 1990 pracuje ve společnosti OKsystem, v současné době na pozici ředitele vývojové divize. Jeho specializací jsou podnikové informační systémy, jejich analýza, návrh, implementace a provoz. Současně se zabývá otázkami bezpečnosti, aplikace krytografických technologií a problematikou čipových karet.

Petr Špringl

Petr Špringl je absolventem Fakulty informačních technologií a Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Během studií se spolupodílel na R&D projektu Liberouter na CESNET z.s.p.o., kde působil jako softwarový vývojář a zástupce vedoucího softwarového oddělení a zabýval se vývojem vysokorychlostních síťových zařízení. Od roku 2009 pracuje ve společnosti INVEA-TECH a.s. a nyní je produktovým manažerem řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí - řešení FlowMon.

Bohdan Vrabec

Po absolvování jazykového gymnázia začal svou kariéru ve společnosti PCS. Od roku 2005 pracuje v divizi DATAGUARD kde začínal na pozici technického konzultanta, následně i obchodního konzultanta. Od června roku 2006 zastává pozici manažera distribuce produktů Kaspersky pro ČR a SR.