Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení programu

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

9:10 - 9:30

Mobilní zařízení na webu

Statistika a vývoj přístupů mobilních zařízení na české weby, typy používaných zařízení a operačních systémů.

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

9:35 - 9:55

Trendy v používání mobilních zařízení u spotřebitelů

Mobilní zařízení se postupně stala běžnou součástí našeho každodenního života. A ať se nám to líbí nebo ne, postupně změnila náš pracovní i soukromý život, omezila náš soukromý prostor. Život bez nich je však již těžko představitelný. S rozvojem smartphonů dnes mobilní zařízení již dávno neslouží pouze ke komunikačním účelům. Postupně přebrala řadu dalších funkčností. Jsou kamerou, fotoaparátem, využíváme je k poslechu hudby, četbě novin, knih, sledování filmů a videí. Jsou herní konzolí i navigací v jednom. S rostoucí penetrací chytrých zařízení však postupně mizí i další bariéry, které se zdály být nepřekonatelné, jako je využívání finančních služeb, nakupování a platby prostřednictvím mobilních zařízení. K čemu všemu dnes využíváme mobilních zařízení a existují dnes ve využívání mobilních zařízení pro české spotřebitele ještě vůbec nějaké bariéry? Co na to říkají sami spotřebitelé?

Hana Friedlaenderová Hana Friedlaenderová

Senior Research & Insights Manager

Nielsen Admosphere

Hana Friedlaenderová

Odbornice na výzkumy z oblasti médií, nových technologií a životního stylu (nejen) dětí a mládeže. Je spoluautorkou několika knih na tato témata, jako Češi na prahu nového tisíciletí, České děti a mládež jako čtenáři 2017 nebo Marketingový výzkum.

10:00 - 10:20

TelcoMobile – mobilní operátoři v bankovním světě

• Zkušenosti a situace napříč Evropou
• Klíčové potřeby zákazníků
• Řešení produktů a prodejní kanál
• Vize budoucnosti

Tomáš Reytt Tomáš Reytt

Manažer v oddělení Poradenství pro Finanční sektor

PricewaterhouseCoopers Česká republika

Tomáš Reytt

Manažer v oddělení Poradenství pro Finanční sektor ve společnosti PwC. Tomáš Reytt má více než 13 let zkušeností v bankovním sektoru. Před nástupem do PwC pracoval na různých manažerských pozicích v jedné z největších bank působících na českém trhu a ve Stavební spořitelně, kde byl především zodpovědný za produktový a segmentový management, obchodní strategii, marketingovou komunikaci, řízení zákaznické zkušenosti, procesů a business development. Má zkušenosti s řízením řady projektů v oblasti Retail a SME strategií a transformací pro přední české, slovenské a zahraniční banky (Srbsko, Slovinsko, Bosna & Hercegovina). Tomáš získal titul MBA z Nottingham Trend University a je držitelem Six Sigma Green & Black Belt.

10:25 - 10:55

Coffee break

10:55 - 11:15

Mobilní bankovnictví: používá se tak, jak banky čekají?

Na začátku byla očekávání, jak budou klienti bankovní mobilní aplikace používat. Potvrdilo se vše, co si od smartphone bankingu banka slibovala? Jaké jsou zajímavosti a trendy v používání bankovní aplikace, co vše by chtěli uživatelé v mobilu spravovat? A pohled do blízké a možná i vzdálené budoucnosti.

Vratislav Kříž Vratislav Kříž

Product Manager

Raiffeisenbank

Vratislav Kříž

Vratislav Kříž pracuje v Raiffeisenbank a.s. od roku 2007 jako produktový manažer přímého bankovnictví. Vystudoval VŠE v Praze, obor Mezinárodní obchod. Své první pracovní zkušenosti získával v České spořitelně, kde pracoval na projektech, které zaváděly jedny z prvních aplikací přímého bankovnictví v České republice. V oblasti webových a nyní i mobilních bankovních aplikací se tak pohybuje více než 10 let.

11:20 - 11:40

Trendy v bezkontaktních a mobilních platbách

• Rozvoj bezkontaktního placení
• Trendy v mobilních platbách
• Rok 2015 – rok placení mobilem
• Tokenizace – digitalizace karet
• Mobilní peněženka a uživatelská zkušenost

David Brendl David Brendl

Manažer pro inovace

Visa Europe Services Inc., organizační složka

David Brendl

David Brendl je zodpovědný za inovace ve společnosti Visa. Ve společnosti Visa zastřešil například první evropský NFC SIM centric pilotní projekt v Evropě na GSMA výstavě v Barceloně v roce 2010, následně první komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb na Slovensku v květnu 2012 a první komerční spuštění NFC mobilních plateb v ČR v srpnu 2012. Minulý rok zastřešil komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb ČSOB a Komerční banky a v současnosti zajišťuje plnou digitalizaci českého, slovenského a maďarského trhu.

Dříve pracoval ve společnosti O2 CZ, kde uvedl NFC technologii jako concept a realizoval např. vůbec první NFC pilotní projekt v ČR na O2 Sázava Festu nebo pilotní projekt NFC Plzeňské karty.

11:45 - 12:05

Odraz nových technologií v produktech a službách společnosti MasterCard

• Novinky v placení na internetu (MasterPass, jako příležitost pro obchodníky a pohodlí pro zákazníky)
• Digitální peněženka - možnosti pro koncového uživatele, ale i pro vydavatele karet
• Trendy v oblasti bezkontaktních plateb a reakce společnosti MasterCard

Luděk Slouka Luděk Slouka

Business Development Manager

Mastercard Europe

Luděk Slouka

Od roku 2005 do 2014 působil v oblasti telekomunikací, kde pracoval ve společnosti O2 Czech Republic, ve které působil jako produktový manažer pro služby fixní internet, voice over IP a bezkontaktní placení mobilním telefonem. Oblasti platebních služeb se věnuje od roku 2011, kdy se podílel na spuštění první komerční platební karty v ČR umístěné na SIM. V roce 2012 úspěšně zavedl první TSM řešení v ČR s over the air distribucí platební karty do mobilního telefonu. Od roku 2014 pracuje pro společnost MasterCard Europe jako manažer rozvoje nových služeb se zaměřením zejména na mobilní platby.

Richard Walitza Richard Walitza

VP, Mobile payments and Innovation

Mastercard Europe

Richard Walitza

Ve společnosti Mastercard má na starost rozvoj mobilních plateb a vývoj nových digitálních platforem. Před nástupem do Mastercard pracoval ve společnosti Telefónica, kde se věnoval vývojí platebních řešení a vedl oddělení NFC & Financial Services. 15 let profesionálního života ztravil v Německu, kde se věnoval oblasti zásilkového a internetového prodeje. Mezinárodní obchod vystudoval na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.

12:10 - 13:10

Oběd

13:10 - 13:30

Jak Uber mění moderní dopravu

Uber dnes funguje ve více jak 280 městech a 50 zemích na celém světě. Jak získala služba miliony uživatelů ze všech koutů světa? Stává se díky této technologii bezproblémová přeprava skutečností? A jak vlastně funguje mobilní placení v aplikaci, kterou každou minutu použije stovky tisíců lidí? Na tyto a další otázky o Uberu odpoví naše prezentace.

Václav Gráf Václav Gráf

Operations Manager

UBER

Václav Gráf

Vystudoval University of Pennsylvania Law School a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Má bohaté zkušenosti ze soukromé i státní správy. Několik let působil v mezinárodní konzultační společnosti EY, na českém Ministerstvu průmyslu a obchodu a také v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj v Paříži (OECD). Byl u samého zrodu české pobočky společnosti Uber, kde od srpna loňského roku pracuje na pozici Operations Manager. V této roli zodpovídá za veškerou komunikaci s obchodními partnery, především poté s řidiči, kteří aplikaci Uber využívají.

13:35 - 13:55

Radost zaplatit: Platební metoda jako konkurenční výhoda

Standardním přístupem k placení zákazníka je styl „just get it over with“. Liftago představí, jak platební metodou zvýšili hodnotu celé služby.

Juraj Atlas Juraj Atlas

CEO, spoluzakladatel

Liftago

Juraj Atlas

Juraj vstoupil do profesionální sféry IT v roce 1995, kde posletních 20 let získával zkušenosti v IT podnikání. Původně se zabýval technickou stránku tohoto odvětví, ale v roce 2003 přešel k řízení manažerských nástrojů. Své manažerské dovednosti získal během několika let strávených ve Spojených státech, kde pracoval pro společnost Ernes & Yung Applicatin Services (později odkoupena firmou Cap Gemini). Vede několik projektů v různých státech Evropy a také se podílel na vzniku vývojového centra NESS SW v Košicích na Slovensku, která má přes 300 zaměstnanců. Zaměřuje se především na plánování a plnění komplexních programů a sestavování efektivních a dobře motivovaných týmů a organizací.

14:00 - 14:20

Akceptace bankovních karet v dopravě

Chytrá řešení odbavovacích systémů na bázi bezkontaktních bankovních karet v dopravě jsou po delší době významnou inovací v této oblasti a přinášejí celou řadu výhod jak pro cestující, tak pro dopravce a objednatele veřejné dopravy. Jedním z důvodů, proč nasazovat tyto systémy je zjednodušení cestování a přilákání většího počtu cestujících do veřejné dopravy.

Miroslav Slavík Miroslav Slavík

Obchodní ředitel

Telmax

Miroslav Slavík

Má elektrotechnické vzdělání, které si rozšířil studiem MBA programu na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. Pracuje jako obchodní ředitel ve společnosti TELMAX s.r.o., která se specializuje na dodávky komplexních odbavovacích systémů.

14:25 - 14:45

Bezkontaktní platby v autobuse

Kolik karet v peněžence budeme muset mít, abychom mohli cestovat ve veřejné dopravě?

Daniel Adamka Daniel Adamka

Generální ředitel

ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA

Daniel Adamka

Vystudoval Dopravní fakultu ČVUT; kariéru začal za studií jako výpravčí ve stanici Praha-Vršovice. V letech 2002 a 2003 pracoval jako koordinátor dopravy v ROPID, následně vystřídal několik manažerských pozic v nadnárodních firmách Keolis nebo TransPennine Express. V letech 2008 až 2010 byl vedoucím odboru kvality Českých drah. Poté pracoval jako manažer rozvoje nejprve ve Veolii Transport, následně v Arrivě. Generálním ředitelem Arrivy pro Česko se stal v březnu loňského roku. Je prezidentem Asociace dopravních, spedičních a servisních společností středních Čech.

14:50 - 15:20

Coffee break

15:20 - 15:40

Terminál mPOS - mobilní řešení bezkontaktních plateb nové generace pro drobné živnostníky

Představení mobilního terminálu mPOS a jeho hlavní výhody. Zejména pak mobilita a svoboda, kterou drobný živnostník získá a význam používání nových technologií pro zjednodušení práce a efektivity drobného živnostníka.

Renata Badalíková Renata Badalíková

Head of Business Relationships

Česká spořitelna

Renata Badalíková

V České spořitelně jsem pověřena řízením týmu Přímý prodej, který je zodpovědný za prodej služby přijímání platebních karet s působností v celé republice. Mezi naše spokojené klienty patří malí obchodníci stejně jako velké společnosti. V minulosti jsem pracovala v obchodních a manažerských pozicích v různých oborech (FMCG, aerolinie, banky). Jsem vdaná, optimistická a chovám psy “značky” mops.

15:45 - 16:05

mPOS Chytrá platba –zkušenosti a další rozvoj

O2 vyšlo vstříc malým a středním firmám a podnikatelům s nabídkou jednoduchého řešení přijímaní platebních karet kdykoli a kdekoli. Bez bariér, závazků tak může opravdu každý přivítat své zákazníky s platební kartou.

Josef Puczok Josef Puczok

BD Manager NFC & Financial Services

O2 Czech Republic

Josef Puczok

Josef Puczok od roku 2012 působí ve společnosti O2 Czech Republic a.s. v týmu NFC a finančních služeb z útvaru Rozvoje. Je zodpovědný za vývoj a komerční uvedení produktu Chytrá platba na trh. Jedná se o mobilní řešení akceptace platebních karet určené především pro SMB a SOHO segment obchodníků, které bylo v pilotní fázi promováno pod názvem mPO2S a od října 2014 v prodeji pod názvem Chytrá platba. Participuje rovněž na projektech bezkontaktních platebních karet na NFC SIM v NFC telefonu ve spolupráci s Komerční bankou, Tatra bankou a GE Money Bank. Josef po ukončení studia bankovnictví v SRN v roce 1995 působil jako projektový manažer v BankAustria-Creditanstalt, kde mimo jiné stál u zrodu hypotečních úvěrů. Až do roku 2009 působil v bankovnictví na pozici relationship manager - large corporate.

16:10 - 16:30

Platební karty ve státní správě a samosprávě

Zatímco v samosprávách platební karty už přijímají, státní úřady se jim stále brání. Je k tomu důvod? Jak se platebním kartám (ne)daří a jaké mají s kartami zkušenosti úřady?

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

16:30

Předpokládaný konec