Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Jana Chvalkovská

Jana Chvalkovská, ekonom a právník (FSV UK a PF UK). Studovala v americkém Richmondu, rakouském Linci a peruánské Limě, nyní pokračuje v doktorském programu Institutu ekonomických studií FSV UK, pracuje jako senior konzultant ve společnosti EEIP, předseda bytového družstva, asistent skupiny NERV pro konkurenceschopnost a zástupce předsedy Mezinárodní obchodní komory České republiky. Ve volném čase se věnuje tvorbě zIndexu, kde má na starosti především činnosti, v nichž se prolíná právo a ekonomie.

Petr Janský

Ekonom, absolvent FSV UK a University of Oxford, doktorand Institutu ekonomických studií FSV UK. Kromě výzkumu a výuky se baví jako asistent NERV, konzultant společnosti EEIP, člen think-tanku IDEA a také psaním článků pro média a blog PetrJansky.cz. Při práci na zIndexu využívá zkušenosti ze spolupráce na Financial Secrecy Index a Human Development Index.

Pavel Kohout

Ředitel pro strategii Pracoval postupně pro PPF investiční společnost, a. s., Komero s. r. o., ING Investment Management, a. s., a PPF, a. s. V letech 2002 – 2003 působil jako člen sboru poradců ministra financí B. Sobotky (ČSSD), od roku 2004 do roku 2006 byl členem konzultačního týmu Vlastimila Tlustého (ODS), patří mezi zakladatele Institutu pro politiku a ekonomiku a není členem žádné politické strany. V České republice publikuje v řadě odborných médií, z nichž lze jmenovat Lidové noviny, MF Dnes, Hospodářské noviny, Právo, Reflex, Respekt, Střední Evropu, Finance a úvěr, Statistiku nebo internetový server Peníze. cz. Publikuje i v zahraničí: v deníku Pravda a časopise Týždeň na Slovensku a na serveru TCSDaily.com a v časopisech Orbis Journal a The American Conservative v USA.

Aleš Kučera

Ředitel společností Novell-Praha, s.r.o., Novell Professional Services Česká republika, s.r.o. a Novell Slovensko, s.r.o. Ing. Aleš Kučera (*1964) řídí aktivity společnosti Novell v České republice a Slovenské republice. Na tomto území je odpovědný za implementaci strategie společnosti a řízení jejího růstu jako světového poskytovatele vynikajícího softwaru a služeb. Aleš Kučera začal pracovat ve společnosti Novell v roce 1997 jako marketingový manažer pro partnerské společnosti. Od roku 1998 působí jako ředitel společností Novell-Praha, s.r.o., Novell Professional Services Česká republika, s.r.o. a Novell Slovensko, s.r.o. V této roli odpovídá za realizaci strategie společnosti Novell v tomto teritoriu a za řízení a rozvoj obchodních a marketingových aktivit. V roce 1987 získal Aleš Kučera inženýrský titul na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Několik let byl členem představenstva Sdružení pro informační společnost (SPIS)

Miroslava Kvačkajová

Otto Vitouš (1970) je absolventem Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze s hlavní specializací informační management a vedlejší specializací business management. Od roku 2006 je doktorandem Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.  Od roku 1993 do 1995 pracoval ve společnosti Unicorn na nejrůznějších projektech. V roce 1995 nastoupil jako marketingový specialista ve společnosti Sybase/Powersoft. Od roku 1996 pracoval jako ředitel marketingu společnosti Unicorn. Zároveň se jako člen představenstva podílel v rozmezí let 2000 a 2003 na založení zahraničních dceřiných společností. V současné době dohlíží na projekty rozvoje podnikání a další speciální projekty včetně soukromé vysoké školy Unicorn College. Od 1. ledna 2009 působí ve společnosti Unicorn na pozici ředitele strategie.  Mezi jeho záliby patří golf, jízda na horském kole a fotografování.

Jiří Skuhrovec

Jiří Skuhrovec, ekonom a informatik (absolvent FSV UK a FJFI ČVUT). Pracoval jako web developer na volné noze, google-boy v McKinsey & Co, v současnosti doktorský student ekonomie a analytik ve společnosti EEIP. Přednáší dějiny ekonomických teorií, mírně se orientuje ve statistice, kryptografii, databázích a vývoji webových aplikací – což využívá při práci na projektu zindex, za jehož technickou realizaci zodpovídá.