Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

3. ročník konference Video Internet Forum navazuje na čtyřletou tradici Kulatých stolů o digitalizaci pořádaných serverem Digizone.cz.

Videoobsah se stává stále více nepostradatelnou součástí internetových médií. Nutí vydavatele investovat do techniky, lidí, kapacity serverů a vytvářet nové obchodní modely pro internetovou reklamu. Vyplatí se tiskovým vydavatelstvím budovat televizní divize a naopak televizním provozovatelům internetové redakce? Budou nakonec všichni dělat všechno? A co na to řekne koncový uživatel – čtenář nebo divák?

Program

I. Blok: Nástup tematických placených VOD služeb

Na všeobecné placené videotéky na internetu a v chytrých přijímačích jsme si již zvykli. Jakou šanci ale mají specializované VOD služby zaměřené na sportovní přenosy, dětské pořady, filmy nebo dokumenty? A jaký obchodní model je pro ně nejlepší?
 

II. Blok: Videozpravodajství na webu: doplňková, nebo hlavní aktivita?

Jsou krátká zpravodajská videa nebo internetové videopřenosy jen určitým doplňkem televizního a rozhlasového vysílání, vydávání novin a zpravodajských serverů? Nebo se z nich může časem stát hlavní zpravodajská aktivita, z níž se bude to nejlepší generovat na stránky novin a do televizních relací?
 

III. Blok: Bulvární weby a role videí na nich

Segment bulvárních webů v Česku zažívá v posledních letech a měsících nezvyklý boom. Vlastní tituly spouští nejen zavedené mediální domy, a to jak tisková vydavatelství, tak televizní provozovatelé, ale i zcela nové společnosti. Jak důležitou roli hrají v obsahu těchto webů videa? Vytváří si je redakce samy? Nakolik jsou videa důležitá jako jeden z dalších nosičů reklamy?

Partneři Video Internet Forum 2013

  • Partneři

  • Produktový partner

  • Mediální partneři

  • Za podpory

  • Organizátor

  • Produkce

Více o partnerech akce