Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Vojtěch Frič


Spolumajitel a producent společnosti FRAME100R, která se specializuje na výrobu televizních pořadů, filmovou postprodukci, výrobu TV reklamy a produkcí filmů. FRAME100R spolupracuje s komerčními televizemi Nova a Prima, i s veřejnoprávní ČT. Vyrábí reklamy pro TV i Internet. Za sebou má produkce FRAME100R kampaně pro Mentos, Vodafone, KlasA, Ringer – Sport, ABC, Reflex, Starbucks, Frekvence 1, Nokia, Tipsport aj. FRAME100R je držitelem mezinárodního ocenění Silver PROMAX/BDA Berlin 2007 za spoty ČT+ či Louskáček 2009 za charitativní spot pro Český červený kříž – hřbitov. V současné době se v produkci vyrábí 5 TV pořadů, jeden animovaný krátký film, příprava krátkometrážního filmu, několik reklam aj. FRAME100R je koproducentem filmu Poupata a Anděl na kolejích. Je aktivním členem Asociace producentů v audiovizi.

Bohumil Herwig

Bohumil Herwig (*1959) je novinářem na volné noze od roku 2000 i když začínal už v roce 1987 v měsíčníku Elektronika. Založil či spoluzaložil několik počítačových časopisů a posledních více než 10 let se věnuje novodobému digitálnímu světu. Nyní především televizorům, BD přehrávačům a fotoaparátům.

Kateřina Hrubešová

V reklamě, marketingu a v médiích se Kateřina Hrubešová pohybuje přes 20 let. Nasbírala zkušenosti v mediální a reklamní agentuře, v mediazastupi­telství a v neposlední řadě i ve vydavatelství tištěných titulů. Ze specializace na klasickou marketingovou komunikaci a ATL média se, vzhledem ke svým zájmům, vyprofilovala na manažera pohybujícího se v tzv. nových médiích – internetu, v mobilním světě a v sociálních sítích. V jejích postojích se zrcadlí pohled praktika starých médií a fanouška virtuálních světů s mírně skeptickým přístupem k věci. Zastávala pozice v PR, marketingu a ve vrcholovém managementu firem. Má zkušenosti jak s nadnárodními společnostmi, tak s neziskovým sektorem. Dnes je výkonnou ředitelkou Sdružení pro internetový rozvoj, řídí profesní organizaci, která určuje trendy na internetovém trhu v České republice.

Kateřina Kalistová

JUDr. Kateřina Kalistová, předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze, pracovala v neziskovém sektoru, pro Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež – Zlín, v letech 2006 a 2007 byla náměstkyní ministra kultury, členkou RRTV je od roku 2009.

Michal Kavalčík


Ruda z Ostravy:

Michal Kavalčík (* 13. června 1975, Český Těšín, Československo) známý pod přezdívkou Ruda z Ostravy nebo Ostravak je český herec, zpěvák a moderátor.


Ruda z Ostravy vystudoval Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický, v letech 1992–1998 vystupoval v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně a v Liberci. Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet a Krysař, v současnosti hraje v muzikálech Cikáni jdou do nebe (titulní role Lojko Zobara) a je reportérem KnorTime na TV Barrandov. Od 18 let pracuje jako rozhlasový moderátor (stanice Morava, Hrad, Euro-K, City, Blaník a Bonton).


V roce 2005 vzniká pro pořad kabelové televize HBO “ NA STOJÁKA“ postava – burana, horníka z ostravských dolů RUDA Z OSTRAVY a zapisuje se do podvědomí svým prvním songem „NUDA“ a skečem – „7 posledních vět před smrtí“!!!

Do podvědomí široké veřejnosti se dostal až v roce 2008 pomocí pořadu X-FACTOR /TV NOVA/ kde předvedl legendární vzdušné bubínky a pecku Ach synku, synku. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip „Markéta“ – parodie na píseň Falling Slowly, která se stala v roce 2008 hitem českého internetu a na portálu STREAM.CZ vytvořila první MILIÓN kliknutí.

S Martinou Pártlovou a s pomocí Janka Rubeše a United labels, SE, zase klip OSTRAVA !!!, který paroduje píseň Empire State of Mind od Jay-Zho a Aliciy Keys. Tento videoklip se stal během 2 týdnů s 1,750.000 shlédnutími nejsledovanějším videoklipem všech dob českého internetu. 20. září 2010 se uskutečnila premiéra nového klipu nazvaného Veřejný nepřítel, jež je parodií na klip slovenského rappera Rytmuse, původní klip se odehrává v Bratislavě byl nazván Verejný nepriateľ. Klip byl natočen pod produkcí United labels.

V lednu 2008 společně s Milošem Knorem zakládají agenturu KOMICI s.r.o., která se zaměřuje na stand-up vystoupení.

Mezi jeho další úspěšné počiny patří například: FAJNA MAMA, HEJ SYN. PREZIDENT, NUDA, HEPPY KURDE, TATA ZVRACÍ /Ruda a Yetty/ 7 nekonečných vět před spaním, 7 důvodů čemu je PIVO lepší než baba a další …

Ruda z Ostravy je oblíbeným moderátorem a bavičem různých společenských akcí.

Je absolutním fenoménem českého internetu. Na políčko „To se mi líbí“ – sociální sítě FACEBOOK již kliklo na Ruda z Ostravy přes 133.000 uživatelů.

V současné době Ruda baví denně posluchače od 12-14h na FREKVENCI 1!

Martin Krautwurst


Od roku 1992 pracoval v různých technických funkcích ve společnosti Kabel Plus, a.s. a UPC Česká republika, a.s. V devadesátých letech mimo jiné stál u zrodu prvního digitálního satelitního vysílání v ČR. V roce 2002 byl jmenován ředitelem pro širokopásmový internet. Od roku 2010 zastává funkci Network and Provisioning Manager. Jeho prvořadým úkolem je provoz a rozvoj datové a hlasové sítě UPC. Ing. Martin Krautwurst je absolventem VUT Brno.

Petr Link

Petr Link vystudoval ČVUT FEL v Praze obor mikroelektronika a vláknová optika. Od roku 1990 pracoval ve firmě DATTEL, která jako jedna z prvních začala stavět televizní kabelové rozvody a optické datové sítě v ČR. V roce 1994 založil firmu LICA, které je dosud majitelem. V ní za 17 let její existence postupně vybudoval nejenom obchodní část, ale zejména oddělení technické podpory, spustil projekt LICAnet a LICAtv. V roce 2008 byl u založení společnosti LICAservis, která zajišťuje kompletace, rozvoz a repasování modemů, Set Top Boxů a dalších koncových zařízení zejména pro UPC, RioMedia, Self Servis, NejTV a další. Petr Link ve volných chvílích rád lyžuje a plaví se na jachtě. Je členem představenstva ČAEK (České Asociace Elektronických Komunikací)

Luděk Motyčka

Luděk Motyčka působí ve společnosti Google od roku 2010. Ve vrcholovém managementu se pohybuje již přes deset let. Pracoval například ve firmách McKinsey & Company, HSBC Bank nebo Beneficial Finance a.s, díky čemuž má bohaté manažerské zkušenosti nejen z IT/TELCO oblasti, ale i z finančního sektoru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde svoje studium završil titulem Ph.D. v oboru marketing. Hovoří anglicky, polsky a německy. Mezi jeho záliby patří především rodina, sport a živá hudba.

Radek Novotný


Radek Novotný - studoval na ČVUT softwarové inženýrství, pracoval ve společnosti Economia a.s. na pozici projektového manažera Hospodářských novin na zpravodajském serveru iHNed.cz se zaměřením na nové projekty, nová média a videotechnologie. V roce 2008 spoluzakládal společnost Mediawork group s.r.o., která dodnes přináší českému mediálnímu trhu inovativní technologie z oboru multimédií na Internetu. Jeho firemním posláním je strategické rozhodování o chodu firmy, invence, vývoj a prosazování nových technologií na český trh. Aktuálně (2011) rozjíždí dva internetové start-up projekty se zaměřením na výuku přes internet a dostupnosti online obsahu na místech s horším přípojením k internetu.

Janek Rubeš

Janek je český reportér, kameraman, dokumentarista a režisér. V roce 2006 začal coby člen dua Noisebrothers natáčet první virální videa v Čechách. Je autorem několika úspěšných internetových pořadů jako například Jak na to, Život v luxusu nebo Praha vs. prachy. Jeho posledním projektem je seriál videoprůvodců po Praze pro zahraniční turisty, kde radí, jak se nenechat napálit. Časopisem Forbes byl v roce 2016 zařazen do žebříčku 30 pod 30, který označuje 30 nejtalentovanějších lidí, kteří ještě nedosáhli věku 30 let.

Jaromír Sedlák


Vystudoval: Kyjevskou státní universitu, obor Mezinárodní právo a mezinárodní vztahy (1984 – 1989) Hovoří: německy, rusky, anglicky, domluví se také francouzsky a polsky v případě krajní nouze i ukrajinsky V letech 1989 – 1990 pracoval, jako redaktor zpravodajství ČT. Jaromír Sedlák se zabývá posledních 20 let vedle produkční činnosti především řízením různých komerčních projektů. Tvoří pod značkou United labels, SE a je nejen úspěšný fotograf (jen v posledních 4 letech publikoval například 10 kalendářů s celkovým nákladem cca 35.000 ks) ale i kameraman - spoluautor, nebo autor - mnoha úspěšných internetových projektů, jako Ostrava !!! (koprodukce s Noisebrothers, 3 mln shlédnutí). Veřejný nepřítel (parodie na nejdražší československý klip všech dob, 250.000 shlédnutí), Klikninato (95.000), Poser svůj život, Miluju Leoše, Tata zvrací,…, komerčních projektů (spolupráce s českými, americkými a německými partnery, tvorba desítek produktových videí a firemních prezentací, ale i dabingů jak do češtiny, tak do němčiny a angličtiny) a televizních projektů (např. Móda Extravagance Manýry). Do historie českého internetu se zapsal především dosažením unikátního počtu shlédnutí později zakázaného hudebního klipu Ostrava a natočením historicky prvního 3D hudebního klipu v ČR.

Michal Štádler

Michal Štádler má rozsáhlé zkušenosti v oblasti retailu. Dvanáct let působil na různých pozicích ve společnosti Tesco Stores ČR, až se minulý rok rozhodl osamostatnit a otevřít se novým příležitostem. Vystudoval ČVUT, obor ekonomika a řízení. V Tescu začal jako commercial trainee manager ihned po skončení VŠ. V Tesco zastával pozice v nákupu a marketingu. Od roku 2012 působí jako jednatel společnosti I.R.M.S. Je zapáleným bojovníkem za používání dat a budování opravdové loajality zákazníků.

Jakub Vaněk


Ing. Jakub Vaněk je uznávaným odborníkem v oblasti televizní vysílací techniky, video postprodukce a technologie streamovaného videa. Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT. Spoluzaložil v roce 1991 společnost Visual Connection na jejímž řízení se podílel jako technický ředitel a hlavní inženýr až do jejího úspěšného prodeje KIT digital v roce 2008. V současné době stále působí ve společnosti KIT digital Czech na pozici hlavního inženýra a věnuje se návrhu a řízení projektů v Čechách i v zahraničí. Ve volném čase působí jako recenzent A/V produktů pro odborné časopisy a lektor kurzů digitální fotografie. Je jedním z nejznámějších českých leteckých spotterů.

Mirek Veselý


Vystudoval Filmovou školu Zlín obor kamera. Je televizním kameramanem a producentem internetového videoportálu. V letech 1995-1998 byl zaměstnán jako kameraman TV Prima. Od roku 1998 je kameramanem na volné noze. Pracuje nebo pracoval pro ČT, TV Prima, TV Barrandov, TV 3, ZDF, Reuters. Jako hlavní kameraman natáčel pořady typu Vypadáš skvěle! / ČT /, Uvolněte se prosím... / ČT /, Nikdo není dokonalý / Prima /, Euro 2008 / Prima /, Talk show Jana Saudka / Barrandov /, Politická střelnice / Barrandov / a mnoho dalších. Natáčí dokumenty, hudební klipy, reklamy. Od roku 2010 je spolumajitelem Muvi.cz production s.r.o., která provozuje internetový videoserver Muvi.cz