Tato akce již proběhla, ale můžete si zakoupit záznam. Další akce Sociální sítě mladé generace se koná 12. 5. 2022.

Program

10:00 - 10:05

Úvodní slovo

Vladimír Rejlek Vladimír Rejlek

CDO

Blue Style

Vladimír Rejlek

Vladimír Rejlek pracuje 15 let v oboru digitálního marketingu. Začínal v agentuře Advertures, založil Publicis Modem – digitální brand skupiny Publicis Groupe a poté byl šéfem digitálu v agentuře Wunderman. Pracoval pro lokální i globální klienty jako jsou Ford, Microsoft, Nestlé, PlayStation, Innogy, KB, CK Fischer a další. V současnosti vede digitální marketing a transformaci skupiny Blue Style.

10:05 - 10:35

Jak uspět jako značka na YouTube

YouTube je často mylně vnímán jako sociální síť, ve skutečnosti jde ale o druhý největší vyhledávač na světě. A správně vytvořený YouTube kanál značky může být nejužitečnějším nástrojem v komunikačním mixu. Značky jej přitom často vnímají jen jako garáž pro reklamní spoty. Na přednášce se zaměříme na základní principy a specifika platformy. Řekneme si, jaké cíle může kanál značky plnit a jak přistoupit k tvorbě obsahu. A ukážeme si konkrétní příklady úspěšných značek.

Robin Růžička Robin Růžička

Spoluzakladatel

GET BOOST MEDIA

Robin Růžička

Spoluzakladatel agentury GET BOOST MEDIA a festivalu Utubering. Posledních sedm let pomáhá značkám uspět v digitálu s využitím obsahu, který funguje. Primárně se zaměřuje na budování YouTube kanálů značek, tvorbu videa a influencer marketing. Spolupracoval se značkami jako T-Mobile, L'Oreal, Unilever, Česká Filharmonie či Heureka. Řada spoluprací, které zastřešoval, byla oceněna na nejprestižnějších domácích soutěžích, včetně prvního místa v anketě Křišťálová lupa.

10:35 - 11:05

Videoplatformy právně správně

Pandemická doba přispěla k tvorbě mnoha online kurzů. Ani my jsme nelenili a se skupinou předních českých odborníků na výživu a fitness vytvořili unikátní půlroční online akademii o zdravé stravě a pohybu. Kromě stavby celého projektu a zajištění marketingu bylo ale potřeba pohlídat také právní náležitosti – od nastavení smluv s jednotlivými lektory i kameramany, přes tvorbu webu a přípravu obchodních podmínek pro videoplatformu až po ochranu značky. Přijďte si poslechnout povídání o autorském obsahu, podmínkách použití cizích děl, ochranných známkách a právu v e-commerce, vše srozumitelně a prakticky na příkladu FitNut akademie.

Andrea Pavelcová Andrea Pavelcová

Právnička

eLegal advokátní kancelář

Andrea Pavelcová

Andrea Pavelcová je právničkou AK eLegal, kde se zaměřuje na marketing, právo duševního vlastnictví, nekalou soutěž a ochranu osobních údajů.

Andrea během studia práv pracovala v SEO agentuře a své zkušenosti přenesla do práva v marketingu, nekalé soutěže a duševního vlastnictví. Baví ji propojení práva s marketingem a klientům pomáhá nastavovat kampaně právně správně.

11:05 - 11:35

Optimalizace videí pro vyhledávače

Přijďte si poslechnout, jak zviditelnit svá videa v Youtube a Google výsledcích vyhledávání. Nejdůležitější SEO pravidla pro video, konkrétní tipy pro nastavení a metriky, podle kterých vyhledávač řadí videa ve vyhledávání.

Josef Řezníček Josef Řezníček

Marketingový stratég

Včeliště

Josef Řezníček

Josef už 8 let vede tým marketérů v agentuře Včeliště, která se specializuje na obsahový marketing. Stojí za obsahovými strategiemi a kampaněmi pro e-commerce, B2B a startup projekty. V poslední době se zaměřuje na propojování komunikace na různých marketingových kanálech, vyhodnocování obsahového marketingu, UX a SEO. Je autorem několika knih o marketingu, přednáší na konferencích a vede marketingová školení.

11:35 - 12:05

Přestávka

12:05 - 12:35

Role videoreklamy v mediálním mixu

V prezentaci se na videoreklamu podíváme v kontextu celého mediálního ekosystému. Jaká je její role v mediálním mixu, jak funguje synergie s televizí a jaká jsou specifika cílení? Na konkrétních příkladech si ukážeme, jak videoreklamu využít v různých typech kampaní.

Pavel Ctibor Pavel Ctibor

Digital Teamleader

Publicis Groupe

Pavel Ctibor

Pavel se mediálnímu plánování věnuje šest let. V digitální agentuře Red Media dlouhodobě připravoval online kampaně skupiny ČSOB, dnes má v rámci skupiny Publicis Groupe na starost komplexní mediální strategie pro globální klienty, převážně z oblasti FMCG.

12:35 - 13:05

Jaké jsou trendy a budoucnost personalizovaných videí?

Obor video personalizace prošel během několika let zásadní proměnou. Ta se projevila jak u přístupu ke kreativě, datům i efektivnější distribuci personalizovaných videí. Na příkladech kampaní z celého světa, které vznikly na technologické platformě Motionlab, si ukážeme fungující přístupy a reálné businessové dopady skvělé zákaznické zkušenosti.

Radek Pšurný Radek Pšurný

Spoluzakladatel

Motionlab

Radek Pšurný

Radek Pšurný vystudoval filmovou školu ve Zlíně a následně pracoval 6 let jako kreativní ředitel motion design studia, kde produkoval stovky reklamních videí pro malé i mezinárodní společnosti. V současné době působí jako spoluzakladatel start-upu Motionlab, který vyvinul stejnojmennou platformu pro tvorbu personalizovaných videí. Motionlab byl oceněn v soutěži SWC jako nejlepší startup regionu a 3. nejlepší v Evropě. S Motionlabek Radke absolvoval akcelerační program v New Yorku a aktuálně Radek vede pobočku v Jižní Korei, kde se společnost účastní prestižní soutěže K-Startup Challenge.

13:05 - 13:35

Mikýř a ten zbytek. Úžasná pouť internetové televize MALL.TV.

Jaké to je budovat videoplatformu na zelené louce? Má to vůbec v dnešní době smysl? Jak v takové situaci přistupovat ke komunikaci videoobsahu na trhu? A jak se stane, že internetová televize s e-shopem v názvu získá mezinárodní cenu Emmy? Za 3 roky budování MALL.TV jsme se mnohokrát spálili, ale také jsme přišli na spoustu cenných poznatků, které jsou obecně platné pro videoobsah na českém trhu a moc rádi se o ně podělíme.

Vilém Franěk Vilém Franěk

CMO

MALL.TV

Vilém Franěk

Při studiu Lékařské fakulty v Plzni přičuchl k marketingové komunikaci skrze nově vznikající univerzitní hokejovou ligu. Následně začal poznávat digitální svět v internetové televizi Stream.cz a po několika letech skončil až prací na digitální komunikaci hokejové NHL. Při tom stál u zrodu internetové televize MALL.TV, ve které dnes zastává roli marketingového ředitele. Podílel se také na vzniku pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem.

13:40

Předpokládaný konec akce