Tato akce již proběhla. Další akce AI jako pomocník v marketingu se koná 18. 1. 2024.

Program

10:00 - 10:05

Úvodní slovo

Vladimír Rejlek Vladimír Rejlek

Marketing & Innovation Director

Edenred CZ s.r.o.

Vladimír Rejlek

Vladimír Rejlek pracuje 18 let v oboru digitálního marketingu. Založil agenturu Publicis Modem – digitální brand skupiny Publicis Groupe a poté byl šéfem digitalu ve WUNDERMANu. Pracoval pro lokální i globální klienty jako jsou FORD, Microsoft, Nestlé, PlayStation, innogy, KB, CK Fischer a další. Na zadavatelské straně řídil digitální marketing a transformaci travel skupiny Blue Style a v současnosti vede tým marketingu a inovací ve společnosti EDENRED.

10:05 - 10:35

Jak uspět jako značka na YouTube

YouTube je často mylně vnímán jako sociální síť, ve skutečnosti jde ale o druhý největší vyhledávač na světě. A správně vytvořený YouTube kanál značky může být nejužitečnějším nástrojem v komunikačním mixu. Značky jej přitom často vnímají jen jako garáž pro reklamní spoty. Na přednášce se zaměříme na základní principy a specifika platformy. Řekneme si, jaké cíle může kanál značky plnit a jak přistoupit k tvorbě obsahu. A ukážeme si konkrétní příklady úspěšných značek.

Robin Růžička Robin Růžička

Spoluzakladatel

GET BOOST MEDIA

Robin Růžička

Spoluzakladatel agentury GET BOOST MEDIA a festivalu Utubering. Posledních sedm let pomáhá značkám uspět v digitálu s využitím obsahu, který funguje. Primárně se zaměřuje na budování YouTube kanálů značek, tvorbu videa a influencer marketing. Spolupracoval se značkami jako T-Mobile, L'Oreal, Unilever, Česká Filharmonie či Heureka. Řada spoluprací, které zastřešoval, byla oceněna na nejprestižnějších domácích soutěžích, včetně prvního místa v anketě Křišťálová lupa.

10:35 - 11:05

Videoplatformy právně správně

Pandemická doba přispěla k tvorbě mnoha online kurzů. Ani my jsme nelenili a se skupinou předních českých odborníků na výživu a fitness vytvořili unikátní půlroční online akademii o zdravé stravě a pohybu. Kromě stavby celého projektu a zajištění marketingu bylo ale potřeba pohlídat také právní náležitosti – od nastavení smluv s jednotlivými lektory i kameramany, přes tvorbu webu a přípravu obchodních podmínek pro videoplatformu až po ochranu značky. Přijďte si poslechnout povídání o autorském obsahu, podmínkách použití cizích děl, ochranných známkách a právu v e-commerce, vše srozumitelně a prakticky na příkladu FitNut akademie.

Andrea Voříšková Andrea Voříšková

Advokátka

eLegal advokátní kancelář

Andrea Voříšková

Andrea Voříšková (dříve Pavelcová) je advokátkou v AK eLegal, kde se zaměřuje na marketing, právo duševního vlastnictví, nekalou soutěž a ochranu osobních údajů. Andrea během studia práv pracovala v SEO agentuře a své zkušenosti přenesla do práva v marketingu, nekalé soutěže a duševního vlastnictví. Baví ji propojení práva s marketingem a klientům pomáhá nastavovat kampaně právně správně.

11:05 - 11:35

Optimalizace videí pro vyhledávače

Přijďte si poslechnout, jak zviditelnit svá videa v Youtube a Google výsledcích vyhledávání. Nejdůležitější SEO pravidla pro video, konkrétní tipy pro nastavení a metriky, podle kterých vyhledávač řadí videa ve vyhledávání.

Josef Řezníček Josef Řezníček

Marketingový stratég

Včeliště

Josef Řezníček

Josef už 10 let vede tým marketérů v agentuře Včeliště, která se specializuje na obsahový marketing. Stojí za obsahovými strategiemi a kampaněmi pro e-commerce, B2B a startup projekty. Aktivně používá desítky marketingových nástrojů pro zefektivnění obsahového marektingu. Je autorem několika knih o marketingu, přednáší na konferencích a vede marketingová školení.

11:35 - 12:05

Přestávka

12:05 - 12:35

Role videoreklamy v mediálním mixu

V prezentaci se na videoreklamu podíváme v kontextu celého mediálního ekosystému. Jaká je její role v mediálním mixu, jak funguje synergie s televizí a jaká jsou specifika cílení? Na konkrétních příkladech si ukážeme, jak videoreklamu využít v různých typech kampaní.

Pavel Ctibor Pavel Ctibor

Digital Teamleader

Publicis Groupe

Pavel Ctibor

Pavel se mediálnímu plánování věnuje šest let. V digitální agentuře Red Media dlouhodobě připravoval online kampaně skupiny ČSOB, dnes má v rámci skupiny Publicis Groupe na starost komplexní mediální strategie pro globální klienty, převážně z oblasti FMCG.

12:35 - 13:05

Jaké jsou trendy a budoucnost personalizovaných videí?

Obor video personalizace prošel během několika let zásadní proměnou. Ta se projevila jak u přístupu ke kreativě, datům i efektivnější distribuci personalizovaných videí. Na příkladech kampaní z celého světa, které vznikly na technologické platformě Motionlab, si ukážeme fungující přístupy a reálné businessové dopady skvělé zákaznické zkušenosti.

Radek Pšurný Radek Pšurný

Spoluzakladatel

Motionlab

Radek Pšurný

Radek Pšurný vystudoval filmovou školu ve Zlíně a následně pracoval 6 let jako kreativní ředitel motion design studia, kde produkoval stovky reklamních videí pro malé i mezinárodní společnosti. V současné době působí jako spoluzakladatel start-upu Motionlab, který vyvinul stejnojmennou platformu pro tvorbu personalizovaných videí. Motionlab byl oceněn v soutěži SWC jako nejlepší startup regionu a 3. nejlepší v Evropě. S Motionlabek Radke absolvoval akcelerační program v New Yorku a aktuálně Radek vede pobočku v Jižní Korei, kde se společnost účastní prestižní soutěže K-Startup Challenge.

13:05 - 13:35

Mikýř a ten zbytek. Úžasná pouť internetové televize MALL.TV.

Jaké to je budovat videoplatformu na zelené louce? Má to vůbec v dnešní době smysl? Jak v takové situaci přistupovat ke komunikaci videoobsahu na trhu? A jak se stane, že internetová televize s e-shopem v názvu získá mezinárodní cenu Emmy? Za 3 roky budování MALL.TV jsme se mnohokrát spálili, ale také jsme přišli na spoustu cenných poznatků, které jsou obecně platné pro videoobsah na českém trhu a moc rádi se o ně podělíme.

Vilém Franěk Vilém Franěk

CMO

MALL.TV

Vilém Franěk

Při studiu Lékařské fakulty v Plzni přičuchl k marketingové komunikaci skrze nově vznikající univerzitní hokejovou ligu. Následně začal poznávat digitální svět v internetové televizi Stream.cz a po několika letech skončil až prací na digitální komunikaci hokejové NHL. Při tom stál u zrodu internetové televize MALL.TV, ve které dnes zastává roli marketingového ředitele. Podílel se také na vzniku pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem.

13:40

Předpokládaný konec akce