Menu Zavřít

BUSINESS TUESDAY

Pořádáme odborné akce od školení až po velké celodenní konference. Online i offline. Podívejte se na ně.

Archiv akcí BUSINESS TUESDAY

7.  dubna  2009

Elektronická fakturace v roce 2009

Po mnoha letech příprav spustily v loňském roce první domácí utilitní společnosti a banky systémy na elektronickou fakturaci (EBPP). K podpoře elektronických daňových dokladů navíc přispěl ministr financí Miroslav Kalousek, který v říjnu 2008 podepsal se SPISem Deklaraci o společném postupu v oblasti elektronické fakturace. Na dubnovém BUSINESS TESDAY se podíváme, co elektronická fakturace přinese vydavatelům faktur (billerům), uživatelům a IT firmám. Diskutovat bude také o tom, proč je český trh roztříštěný do mnoha osamocených projektů, co přinese nový formát ISDOC a kam se posune elektronická fakturace v roce 2009.

10.  února  2009

Film a technologie: Konec harddisků, nastupují optické sítě

Partner akce: 

BUSINESS TUESDAY zaměříme po delším čase na technologie - na jejich využití ve filmu. Při produkci a postprodukci audia a videa se použití digitálních médií stává standardem. Nové projekty zároveň přecházejí na využití vysokorychlostních optických sítí. Použití nových technologií může celý proces nejen zlevnit, ale především umožňuje nasazení nových metod práce a tím zefektivnit práci zúčastněných subjektů. Na únorovém BUSINESS TUESDAY představíme aktivity v oblasti podpory digitální postprodukce a uvedeme reálné příklady z praxe. Partnerem setkání je sdružení CESNET (www.cesnet.cz).

13.  ledna  2009

Jak najít a udržet si klíčové lidi ve firmě

Ještě před půl rokem řešily IT společnosti, jak vůbec najít lidi na téměř jakoukoliv pozici. S finanční krizí se situace prudce změnila, stejná však zůstává základní otázka: jak najít do firmy správné lidi a udržet si je? Na prvním BUSINESS TUESDAY v roce 2009 se podíváme na  výběr zaměstnanců (kde a jak hledat, kolik stojí najít správného zaměstnance, využití internetové inzerce a sociálních sítí) a na práci se zaměstnanci a celou firmou (jaká je motivace majitelů/mana­gementu/zaměs­tnanců firmy, jak funguje odměňování a benefity aneb když peníze už nestačí a co dělat, když mi zaměstnance přetahuje konkurence). Partnery setkání jsou Chèque Déjeuner (www.seky.cz) a LMC (www.lmc.eu).

2.  prosince  2008

Mikulášské BUSINESS TUESDAY: 366 nejdůležitějších dnů v roce 2008 a vyhlášení Startupu roku

Víte, jaké nejdůležitější události v informačních a komunikačních technologiích se staly v roce 2008? A jaké nestaly, ale mohly se stát? Přijďte si s námi projít vážně-nevážně uplynulých 11 měsíců na Mikulášské BUSINESS TUESDAY do Divadla Metro. Součástí večera bude vyhlášení vítězů soutěže Startup roku 2008. A na závěr Vás čeká mikulášské překvapení a spousta dárků.

4.  listopadu  2008

Jak dělat business v Číně

Čína se stává světovým centrem businessu. Přes veškeré problémy spojené s jejím rychlým růstem v posledních 10 letech roste i význam v technologickém businessu. Čínské univerzity se prosazují mezi nejlepší na světě, ročně chrlí pro střední Evropu nepředstavitelné počty odborníků a mnohé firmy zde zakládají svá výzkumná centra. Na listopadovém BUSINESS TUESDAY budeme diskutovat zejména o tom, jak začít dělat business v Číně, jaké jsou možnosti pro technologické firmy, jak si najít a domluvit se s čínskými dodavateli i obráceně, jak najít a mluvit s čínskými zákazníky. Partnerem setkání je Lenovo Česká republika.

7.  října  2008

Jak zvládnout rychlý růst firmy

Řídíte firmu, která roste každým rokem v desítkách nebo i stovkách procent? A jak to zvládáte? Český technologický trh je bohatý na firmy, které každoročně zdvojnásobují obrat nebo počet lidí. Co takový růst obnáší? Na co se musí firmy připravit a co řeší každodenně za pochodu? Na říjnovém BUSINESS TUESDAY se společně s právníky, konzultanty i řediteli takových firem podíváme, co rychlý růst firmy obnáší a co je potřeba hlídat, pokud dlouhodobě uvažujete o prodeji firmy nebo fúzi. Partnerem setkání je advokátní kancelář Havel & Holásek.

2.  září  2008

(Ne)Bezpečný internet

Zářijové BUSINESS TUESDAY pojmeme netradičně jako case study o (ne)bezpečném internetu. Podíváme se, jak by měla reagovat firma, pokud je na její služby podniknut internetový útok – například v podobě nedávného phishingu na finanční instituce. Jak se má dotčená firma na takový útok připravit a jak reagovat v průběhu? Jak by měla informovat odborníky, zákazníky, zaměstnance, ..? Na setkání pozveme speakery z různých oborů – od technologií po public relations.

Partnerem setkání je IBM Česká republika.

3.  června  2008

Jak se daří startupům v České republice

Červnové Business Tuesday budeme věnovat začínajícím firmám – startupům. Mladým společnostem s neotřelými nápady, kterým jejich zakladatelé věří natolik, že je často financují z rodinných rozpočtů, a které mají nejistou budoucnost. Čím si jejich zakladatelé musí v českých podmínkách projít? A jaké jsou zkušenosti s jejich řízením, kde je hranice mezi úspěchem a neúspěchem? Partnerem setkání je Vodafone Czech Republic.
 Vodafone 

8.  dubna  2008

Elektronické bankovnictví 10 let poté

Elektronické bankovnictví v České republice začalo před 10 lety se spuštěním Expandia Banky. Trh (tehdy zejména lidé z IT branže) měl velká očekávání. Nyní – 10 let poté – se na setkání Business Tuesday podíváme, co se během 10 let událo, co se splnilo/nevyplnilo, jaká jsou současná očekávání, kam bankovní produkty budou nyní směřovat.
 mBank

Společně s partnerem setkání www.mbank.cz rádi uslyšíme i názory Vás, účastníků.

5.  února  2008

Nekonference: Publikování na internetu

Dodnes jsme pro Vás setkání připravovali my. Teď máte příležitost udělat si setkání po svém.

Únorové Business Tuesday bude divočejší a neučesanější oproti standardním setkáním, za to bude mnohem živější, interaktivnější a s překvapivými výstupy. Rozhodli jsme se poprvé vyzkoušet nekonferenci (unconference).

Nekonference je setkáním, jehož obsah vytváří a schvalují sami účastníci. My (TUESDAY Business Network) Vám připravíme prostor a nastavíme základní pravidla, zbytek je již na Vás. Účastníky nekonference nejsou „posluchači“, ale aktivní vystupující, kdy každý účastník může být současně řečníkem (nebo i moderátorem, pokud si troufne).

Téma první nekonference jsme si dovolili stanovit: Publikování na internetu. Pokud máte zájem na nekonferenci vystoupit, pošlete nám do 1.2. anotaci na 3 řádky (na rafaj zavináč tuesday.cz).

Příklad anotace: Chci hovořit o firemních blozích. Proč je (ne)dělat, jaká jsou „zlatá pravidla“ úspěšného blogu a porovnat konkrétní příklady.

Zájem o vystoupení dosud projevili:

  • Barbora Zychová (Microsoft)
  • Petr Ulrich (Qbizm technologies)
  • Petr Ocásek (Beneta)
  • Robin Čumpelík (X ZONE MEDIA)
  • Adam Köppel (blog)
  • Luděk Podolka (DRBZ)
  • Martin Kopta (LMC)
8.  ledna  2008

Indický high-tech business

!!!POZOR ZMĚNA ČASU ZAHÁJENÍ AKCE!!!

Indie se stala světovým centrem informačních technologií, Bangalore je již pojmem stejně jako Silicon Valley. Mnohé indické firmy rozšiřují působnost do Evropy, některé se již zabydlely v České republice. Proč k nám přicházejí a co je zde láká? Co nabízejí českým IT firmám? A co nabízí indické high-tech? Setkání se zúčastní indický chargé d´affaires v České republice Manish. Lednovým Business Tuesday navážeme na setkání o Japonsku z dubna 2007.

11.  prosince  2007

Vánoční Business Tuesday: Společenská odpovědnost firem

Vánoční Business Tuesday bude na téma, o kterém se u nás příliš nemluví a ještě méně dělá: Společenská odpovědnost firem (Corporate Social Responsility).
1 2 3 4
Následující strana
Poslední strana
Partneři akce

Partneři akce

Mediální partner

Organizátor

Produkce