Tato akce již proběhla. Další akce Chytré podnikání 2023 se koná 25. 4. 2023.

Přednášející

Miroslava Birešová

Miroslava vedla před několika lety své vlastní eshopy na Slovensku, Česku a Německu. Nyní pracuje jako mezinárodní obchodní manažer na Online Marketplace Kaufland.de. Vzhledem k jejím pracovním zkušenostem prokázala znalosti v oblasti eCommerce, internacionalizaci v 13 různých EU zemích a v oboustranných obchodních eCommerce modelech. Miroslava získává nové značky a obchody pro Kaufland.de a zároveň pomáhá již současným partnerm při jejich optimalizaci výkonu.

David Cikánek

Působím v EXPANDO téměř od samého začátku. Z EXPANDO se stal spíš životní styl, zanechal jsem škol a vrhnul se plno do práce. Mám na starosti nové prodejce a jejich hladký vstup na marketplace, pokud o marketplace uvažujete, je velká šance, že narazíte právě na mě.

Vladimír Gašpar

Vladimír má 15 let zkušeností z ING a NN Group, kde zastával různé pozice od manažera podpory prodeje až po ředitele oddělení péče o zákazníky. Od roku 2018 je spolumajitelem společnosti Dreamview, která přináší na český a slovenský trh inovativní a ověřená FinTech řešení.

Lukáš Havlásek

Lukáš se v oblasti ecommerce pohybuje posledních 14 let. Značnou část své kariéry spojil se společností Shopsys, kterou dlouhá léta řídil z pozice CEO. V posledních dvou letech působí v Notinu, a je zodpovědný za rozvoj a směřování e-shopu, mobilní aplikace a omnichannel prostředí ve 28 zemích, ve kterých firma působí.

Libor Hudeček

Libor Hudeček je matadorem fulfillmentu a e-commerce logistiky. Více než dvacetileté zkušenosti z tohoto nasbíral z 3PL a intra logistiky pro eshopy jako Deichmann, Zalando, Zoot, Mall Group. Poslední 3 roky řídí Mailstep, který se stal technologicko logistickou společností, vlastním SW developmentem a evropskou ambicí. Mailstep i letos posiluje pozici lídra fulfillmentu na českém trhu a úspěšně expandoval do Itálie.

Tadeáš Kula

Tadeáš Kula je CEO a zakladatel startupu Reknihy, digitální platformy umožňující lidem snadno prodat knihy, které jim nevyužité leží v knihovně. Byznysovou kariéru započal velice brzy – ve 13 letech, kdy spravoval a vlastnil oblíbené herní servery. Ještě jako náctiletý se věnoval tvorbě webů, na kontě má podíl na expanzi firmy FaceUp do zahraničí a rok na pozici product managera v ProSpolužáky.cz. Reknihy si Tadeáš nadělil k 22. narozeninám, a jak sám říká, vznikly z jeho vlastní potřeby poslat své knížky dál, aby se jimi mohl obohatit někdo další a zároveň u toho šetřit životní prostředí.

Zdeněk Prchlík

Už devět měsíců řídí českou Zásilkovnu, ale má za sebou přes dvacet let profesní praxe v pojišťovnictví a logistice, posledních osm let v řídících pozicích v amerických společnostech AIG (obchodní ředitel) a STARR Companies (ředitel organizační složky v České republice). Zkušenosti s logistikou čerpal nejen během studia na VŠE, kde vedlejší specializací byla Logistika – Mezinárodní přeprava a zasílatelství, ale i ve společnosti Lidl, kde řídil centrální sklad na Slovensku a absolvoval i tříměsíční praxi v Berlíně.

David Slížek

David Slížek má za sebou bohaté zkušenosti z médií. Začínal v rádiu Alfa s jednou z prvních českých relací o technologiích. Následovalo rádio Regina (Český rozhlas), kde postupně působil na pozicích redaktor, moderátor, editor a vedoucí zpravodajství. Celkem šest let strávil v online deníku Aktuálně.cz, nejprve jako editor (editoval například magazín Datarama.cz), později jako šéfeditor a zástupce šéfredaktora. Připravoval projekt VIP blogů a podílel se i na redesignu Aktuálně.cz v roce 2007. Do společnosti Internet Info přišel z vydavatelství Economia, kde působil na pozici šéfeditora iHNed.cz.

Matěj Sýkora

Matěj je advokát v AK eLegal, kde se specializuje především na korporátní a závazkové právo. Ve své praxi nejčastěji řeší fúze a akvizice, restrukturalizace skupin nebo nastavování manažerských a zaměstnaneckých motivačních programů. Klientům také pomáhá s financováním podnikání a vstupy investorů, otázkami odpovědnosti managementu a nastavováním vztahů mezi společníky. A samozřejmě i s různorodou každodenní agendou. Věnuje se ale i komplexnímu smluvnímu právu, nemovitostem a sporné agendě.

Robin Švaříček

Robin Švaříček má bohaté zkušenosti z oblasti hromadné i osobní dopravy. Po studiu na Vysoké škole ekonomické nastoupil do vlakové společnosti Leo Express, kde se velice rychle vypracoval na top pozice finančního ředitele a COO. Pod jeho vedením došlo nejen na úspěšné rozšíření o autobusovou dopravu, ale i zahraniční expanzi do mnoha evropských zemí. Spoluzaložil také P2P carsharingovou platformu SmileCar, která nyní působí na českém, slovenském a polském trhu pod značkou HoppyGo jako součást ŠKODA Auto DigiLab. Zde od roku 2019 působí jako CEO.