Program

Jak za 5 let vybudovat úspěšnou značku a vstoupit na trhy střední Evropy

HoppyGo je peer-to-peer carsharingová služba, která bezpečně a jednoduše propojuje lidi, kteří mají auto, ale nepoužívají ho každý den, s těmi, co ho potřebují jen příležitostně. Za pětiletou dobu své existence si našla již bezmála 165 tisíc příznivců na českém, slovenském a polském trhu a čísla nadále rostou. Co všechno předcházelo úspěšné expanzi na zahraniční trhy a na co je nutné se při expanzi firmy připravit? Ohlédnutí za největšími milníky firmy vám představí ředitel společnosti Robin Švaříček.

Robin Švaříček Robin Švaříček

CEO

HoppyGo

Robin Švaříček

Robin Švaříček má bohaté zkušenosti z oblasti hromadné i osobní dopravy. Po studiu na Vysoké škole ekonomické nastoupil do vlakové společnosti Leo Express, kde se velice rychle vypracoval na top pozice finančního ředitele a COO. Pod jeho vedením došlo nejen na úspěšné rozšíření o autobusovou dopravu, ale i zahraniční expanzi do mnoha evropských zemí. Spoluzaložil také P2P carsharingovou platformu SmileCar, která nyní působí na českém, slovenském a polském trhu pod značkou HoppyGo jako součást ŠKODA Auto DigiLab. Zde od roku 2019 působí jako CEO.

Jak najít investora a motivovat (nové) zaměstnance

Za růstem firmy stojí především lidé. Zakladatel ale většinou na všechno sám nestačí. Matěj se ve své přednášce zaměří na dvě oblasti. Poradí vám, jak najít a vybrat toho pravého investora, nastavit s ním smysluplné podmínky investice a co všechno je potřeba si pohlídat. Zároveň vám také prozradí, jak si na současném turbulentním trhu práce udržet důležité lidi v týmu a jak nalákat nové. Představí vám aktuální trendy v nastavování zaměstnaneckých motivačních programů i jejich právní a daňové (ne)výhody. To vše na praktických příkladech a bez citování paragrafů.

Matěj Sýkora Matěj Sýkora

Advokát

eLegal advokátní kancelář

Matěj Sýkora

Matěj je advokát v AK eLegal, kde se specializuje především na korporátní a závazkové právo. Ve své praxi nejčastěji řeší fúze a akvizice, restrukturalizace skupin nebo nastavování manažerských a zaměstnaneckých motivačních programů. Klientům také pomáhá s financováním podnikání a vstupy investorů, otázkami odpovědnosti managementu a nastavováním vztahů mezi společníky. A samozřejmě i s různorodou každodenní agendou. Věnuje se ale i komplexnímu smluvnímu právu, nemovitostem a sporné agendě.