Tato akce již proběhla. Další akce Cyber Security 2022 se koná 20. 10. 2022.

Přednášející

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

Přednášející

Stanislav Bárta

Absolvent oboru Počítačové sítě a komunikace na FIT VUT v Brně. Působí v GovCERT.CZ při Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde zastává pozici vedoucího oddělení analýzy síťového provozu. Specializuje se na problematiku síťové bezpečnosti se zaměřením na detekci a analýzu událostí v sítovém provozu a na práci s honeypoty. Je držitelem certifikátů GNFA (GIAC Network Forensic Analyst), GCIH (GIAC Certified Incident Handler), CEH (Certified Ethical Hacker v9) a ENSA (EC-Council Network Security Administrator v4).

Karel Diviš

Karel Diviš vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a je spoluzakladatelem firmy IDC-softwarehouse, s.r.o., která se od roku 2000 zabývá kompletním outsourcingem IT a vývojem software na zakázku. Osobně stál u zrodu prvního on-line rezervačního systému pro nákup letenek ve střední a východní Evropě – www.letuska.cz. Má zkušenosti s implementací obdobných systémů v Ázerbájdžánu, Gruzii, Uzbekistánu, na Ukrajině, v Albánii, Srbsku a dalších zemích. Podílel se a řídil mnoho projektů také v oblasti systémové integrace a outsourcingu IT, v rámci kterých poznal důležitost zásad kybernetické bezpečnosti pro běžné zaměstnance i obyčejné lidi. S dalšími partnery proto založil eLearningové vzdělávací kurzy www.cybersec.cz. Vedle své hlavní činnosti působil v letech 1996 – 2016 jako externí redaktor sportovní redakce České Televize.

Karel Galuška

Bezpečností informací a řízením IT služeb se zabývám více jak 20 let. Jsem držitelem řady odborných bezpečnostních certifikací, jako např. CISA či ISMS Lead Auditor. Od roku 2015 vedu ve společnosti T-Mobile tým Security a business konzultací, který zajišťuje služby v oblasti bezpečnosti informací pro firemní zákazníky a státní správu. Mám za sebou celou řadu komplexních bezpečnostních projektů a řešení od návrhu bezpečnostních procesů přes dodávku a zajištění provozu technologií.

Michal Hebeda

Pre-Sales Engineer pro region NEEMEA (Skandinávie, střední a východní Evropa, Střední Východ a Afrika) se zaměřením na Českou republiku a Slovensko. V rámci svého působení ve společnosti Sophos se zaměřuje především na podporu distributorů, partnerů a jejich zákazníků, což zahrnuje předprodejní analýzy potřeb potenciálních zákazníků a návrhy konkrétních bezpečnostních řešení. Mimo jiné se věnuje i vývoji a vedení školení a webinářů zaměřených na IT bezpečnost.

Michal Hebeda se v oblasti IT pohybuje již déle než 17 let. Před nástupem do společnosti Sophos v roce 2016 působil ve společnosti Kerio Technologies, kde měl na pozici Sales Engineera na starosti region střední a východní Evropy.

Jiří Palyza

Jiří Palyza zastává pozici výkonného ředitele v organizaci Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). V rámci svého působení v organizaci se podílel na realizaci mezinárodních i místních projektů, které úzce souvisely s problematikou online a kybernetické bezpečnosti. Spolupracoval na tvorbě e-learningových kurzů, přípravě obsahu i realizaci besed s tématikou internetových rizik pro nejširší spektrum cílových skupin.

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

Vaclav Paur

Václav Paur zastává pozici technického ředitele VPGC, kde je zodpovědný za technologické směřování a rozvoj společnosti v oblasti cloudových a bezpečnostních řešení. Má dlouholeté zkušenosti v IT a telekomunikacích, dříve působil ve společnostech HPE a O2 jako enterprise solution architekt a presales manager.

David Pecl

Bezpečnostní specialista se zaměřením na ochranu koncových stanic a serverů ve společnosti AEC a.s. V současné době se věnuje také detekci zranitelností a oblasti mobilní bezpečnosti.

Tomáš Pokorný

Od roku 1998 působil v rámci Ministerstva obrany, kde vystudoval a působil v ČR i v zahraničí na technických a postupem času i manažerských pozicích, celkově po dobu 11let. Po odchodu z Ministerstva obrany v oboru IT a bezpečnosti zůstal a této oblasti se věnuje dorhomady již téměř dvacet let.

René Pospíšil

Je uznávanou kapacitou v oblasti bezpečnostních IT technologiích s více jak 25letou zkušeností v oboru ICT. Z toho 15 let pracoval v zahraničí u světových výrobců, naposledy jako Vice President Internet Security Business Unit u CA Technologies, kde zodpovídal za rozvoj této divize v EMEA. Dává důraz na pragmatické uplatňování moderních technologií v praxi a proaktivní bezpečnost. Je vizionářem, který přivedl do České Republiky řadu nových výrobců s progresivními technologiemi. Momentálně se soustředí, jakožto zodpovědná osoba, na rozvoj značky Bitdefender v ČR a na Slovensku. Podařilo se mu lokalizovat kompletní portfolio do češtiny a vybudovat silnou podporu u nás. Představí vám technologického lídra v detekci hrozeb a průkopníka v oblasti strojového učení, který využívá umělou inteligenci efektivně v mnohavrstvé ochraně hybridní IT infrastruktury (XDR).

Ladislav Straka

Ladislav Straka působí jako vedoucí konzultant ve společnosti Service & Support, která se specializuje na systémy řízení provozu a bezpečnosti IT (SecOps). Více než 20 let své profesní kariéry vede týmy navrhující a zavádějící řešení pro Systems a Security Management se snahou přinést svým zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu. Dlouholetá spolupráce se zákazníky z oblasti Utility mu také přinesla řadu výzev pro řešení Security & Operation v oblasti systémů SCADA. Nedávno získaná ocenění itsmF Czech Republic a ČIMIB potvrzují jeho inovativní přístup v řešení aktuálních problémů, s nimiž se potýkají dnešní CIO.

Jindřich Šavel

Jindřich Šavel uplatňuje v Novicomu své 30leté zkušenosti z oblasti návrhů a dodávek infrastruktur, aplikačního software, systémů pro správu dokumentů a řízení procesů, tvorby a řízení firemní, produktové i marketingové strategie a budování prodejní sítě. Právě při realizaci dodávek pro efektivní správu a zabezpečení počítačových sítí se měl možnost detailně seznámit se způsoby zajištění kybernetické bezpečnosti a také se širokou nabídkou produktů kybernetické ochrany na trhu. V Novicomu pracuje od konce roku 2012, kde nejprve zastával pozici obchodního ředitele, a od května 2020 působí jako CEO.

Aleš Špidla

Disponuje mnohaletou praxí v oboru kybernetické a informační bezpečnosti, je zarputilým evangelizátorem tohoto na konferencích, seminářích a ve všech médiích. Je garantem a pedagogem MBA studijního programu MBA – Management a kybernetická bezpečnost na vysoké škole Cevro Institut. Ve firmě Expinit s.r.o. působí jako konzultant a odborný garant obsahu kurzu Kybernetická bezpečnost .

Pavel Švíbek

Pavel Švíbek působí v divizi DataGuard od roku 2015 a během této doby získal několik certifikací zejména pro řešení společnosti McAfee. V současné době vede technický tým podporující McAfee řešení.

DataGuard je od roku 1992 dodavatel bezpečnostních řešení špičkové kvality. Je partnerem společností McAfee, ESET, Fortinet, Kaspersky Lab a LOGmanager. DataGuard je držitelem nejvyšších úrovní partnerství, které předpokládají technické a obchodní certifikace. Je jediným certifikovaným resellerem v regionu ČR a SR pro řešení prevence ztráty dat (DLP, Data Loss Prevention) McAfee, tzv. „Service Delivery Provider – McAfee DLP”. Certifikace spadá do oblasti „Service Delivery Specialization“ – partnerského programu McAfee, který zákazníkům umožňuje využít lokálního certifikovaného resellera namísto objednání podpory ze zahraničí, tzv. Professional Services. Certifikovaní technici a konzultanti DataGuardu jsou připraveni podle požadavků zákazníka vypracovat analýzu bezpečnostních rizik, navrhnout řešení, nainstalovat bezplatné testovací produkty a následně realizovat doporučené postupy. Běžnou součástí všech služeb je hot-line a hot-mail.

Jakub Tikovský

Jakub úspěšně absolvoval fakultu elektrotechnickou na pražkém ČVUT v roce 2008. Problematikou podnikových sítí, bezdrátových technologií a síťové bezpečnosti se zabývá od promoce. Pracoval u několika významných IT firem a jeho posledním angažmá je role systémového inženýra v Hewlett Packard Enterprise, v divizi Aruba, kam nastoupil v roce 2011.

Jakub Tikovský

Jakub úspěšně absolvoval fakultu elektrotechnickou na pražkém ČVUT v roce 2008. Problematikou podnikových sítí, bezdrátových technologií a síťové bezpečnosti se zabývá od promoce. Pracoval u několika významných IT firem a jeho posledním angažmá je role systémového inženýra v Hewlett Packard Enterprise, v divizi Aruba, kam nastoupil v roce 2011.

Igor Tomeš

Igor Tomeš se pohybuje v oblasti ICT a bezpečnostních řešení od začátku 90. let, aktivně spolupracuje s oborovými institucemi, např. ICT Unií, ČIMIBEM a dalšími a obecně se věnuje bezpečnostním řešením. Aktivně působil také několik let v oblasti výzkumu optických sítí. V roce 1993 byl členem mezinárodního týmu organizovaného Světovou bankou a podílel se na projektu na podporu organizace sociálního zabezpečení.

Od roku 2004 působil ve společnosti T-Systems na obchodních a technických pozicích, poté řídil několik let bezpečností divizi distributora DNS a byl zodpovědný za bezpečnostní a síťové technologie předních světových výrobců, např. IBM, CheckPoint, Fortinet, Thales a dalších. Od roku 2015 pracuje ve společnosti DataSpring jako Senior Solution Architect. Je absolventem ČVUT FEL, kde obhájil také titul CSc.