Přednášející

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

Přednášející

Dominik Hádl

Dominik Hádl je jedním z nejvýraznějších IT talentů Česka. V osmi letech si sestavil vlastní počítač, se kterým ve dvanácti naprogramoval aplikaci, aby za něj řešila úkoly z matematiky. První velký úspěch na něj dlouho nečekal, když v 17 letech vyvinul aplikaci Pyro!, jež zaujala Marka Zuckerbergera. Ten ho osobně pozval na konferenci F8, které se účastnily největší kapacity Sillicon Valley. V současnosti působí na pozici Senior Vice President CIO v pražské pobočce technologicko- konzultační skupiny Monstarlab. Dominik má na starosti její aktivity od Ameriky přes Evropu a Afriku až po Střední východ. Také je hlavou kyberbezpečnosti a dodržování pravidel jako je GDPR. V rámci Monstarlabu pracoval například na donáškové aplikaci Careem Now pro Blízký východ, kterou vzápětí koupila nadnárodní společnost Uber. Jeho úspěchy navíc letos doplnilo zařazení do žebříčku Forbes 30 pod 30.

Miroslav Knapovský

Po ukončení studia Ing. Miroslav Knapovský na VŠB TU v Ostravě v roce 1996 nastoupil jako síťový specialista do firmy 3Com. Zde pracoval na různých technicky orientovaných pozicích pro region Střední Evropy až do roku 2010, kdy byla firma 3Com zakoupena firmou Hewlett Packard. V HP se začal na plný úvazek věnovat bezpečnosti počítačových systémů a pracoval jako specialista na síťovou bezpečnost na EMEA úrovni. Po dvaceti letech se vzdal budování kariéry v nadnárodních firmách ve prospěch zajímavého projektu ve firmě Sirwisa a.s. – LOGmanageru, kde nyní zastává pozici ředitele společnosti. Ale ani v této pozici neztratil kontakt s technikou a je držitelem uznávaných IT certifikátů CISSP, CEH a produktově technických certifikací z oblasti počítačových sítí a IT bezpečnosti.

David Pecl

David Pecl vystudoval informační bezpečnost na Vysokém učení technickém v Brně. Od začátku svého působení v oblasti bezpečnosti se věnuje převážně ochraně koncových stanic před moderními typy útoků a problematice vulnerability a patch managementu. Podílí se na návrhu architektur implementovaných řešení, implementaci samotné, jejich integraci na další nástroje, hardeningu systémů a školeních v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné pravidelně přednáší na odborných konferencích i workshopech a věnuje se publikační činnosti. Je držitelem certifikace CompTIA CASP+ a CISSP.

René Pospíšil

René Pospíšil působí více než 30 let jako specialista v oblasti IT bezpečnosti, z toho většinu své kariéry pracoval v zahraničí pro světové výrobce různých IT řešení jako například Wall Data na pozici Channel Manager EMEA, Computer Associates (CA) na pozici Vice President EMEA Internet Security BU a v posledních letech působí v IS4 security jako Country Manager Bitdefender CZ/SK. Jeho cílem je přinášet na lokální trh inovativní bezpečnostní technologie za účelem vytváření bezpečného důvěryhodného IT prostředí, k čemuž patří česká podpora a lokalizace produktů a s tím spojené na potřeby lokálního trhu nastavené profesionální služby.

Martin Zikmund

Martin Zikmund vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze obor Informační systémy a technologie. Již během studia pracoval v presales oddělení ve společnosti IBM (softwarové divizi). Po krátké roční zkušenosti na straně zákazníka se vrátil zpět na stranu dodavatelů, kde nejprve působil téměř 5 let ve společnosti SAP. Zde měl na starosti rozvoj tehdy nové oblasti řešení pro mobilní přístup k SAP aplikacím, následně pak utilitní zákazníky a platformu SAP HANA a S/4HANA. Nyní již více jak 6 let působí ve společnosti SUSE, kde má na starosti presales oddělení v rámci regionu střední Evropy. Martin se zajímá o kritickou infrastrukturu a zároveň i o nové trendy v podobě kontejnerizace aplikací a platforem pro jejich provoz.