Program

 V tuto chvíli pro vás zajišťujeme ty nejlepší řečníky, program budeme průběžně doplňovat.

Zahájení konference

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

Přednášku brzy upřesníme

René Pospíšil René Pospíšil

Country Manager

Bitdefender

René Pospíšil

René Pospíšil působí více než 30 let jako specialista v oblasti IT bezpečnosti, z toho většinu své kariéry pracoval v zahraničí pro světové výrobce různých IT řešení jako například Wall Data na pozici Channel Manager EMEA, Computer Associates (CA) na pozici Vice President EMEA Internet Security BU a v posledních letech působí v IS4 security jako Country Manager Bitdefender CZ/SK. Jeho cílem je přinášet na lokální trh inovativní bezpečnostní technologie za účelem vytváření bezpečného důvěryhodného IT prostředí, k čemuž patří česká podpora a lokalizace produktů a s tím spojené na potřeby lokálního trhu nastavené profesionální služby.

XDR: endgame pro útočníky nebo infinity war pro obránce?

XDR je nové buzzword nahrazující EDR. Čím dál častěji můžete od výrobců slyšet, že už nemají jen EDR, ale právě XDR. Pojďme se společně podívat, co to vlastně XDR je a co by takové řešení mělo poskytovat za funkce navíc oproti „standardnímu“ EDR. Jaká řešení na trhu jsou opravdu XDR a jaká se tak pouze prezentují? Jaký je v praxi rozdíl mezi investigací s pomocí SIEMu a s pomocí XDR? A pomůže nám XDR efektivněji zastavit útoky mířené proti naší organizaci?

David Pecl David Pecl

Security Consultant

Security Avengers

David Pecl

David Pecl vystudoval informační bezpečnost na Vysokém učení technickém v Brně. Od začátku svého působení v oblasti bezpečnosti se věnuje převážně ochraně koncových stanic před moderními typy útoků a problematice vulnerability a patch managementu. Podílí se na návrhu architektur implementovaných řešení, implementaci samotné, jejich integraci na další nástroje, hardeningu systémů a školeních v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné pravidelně přednáší na odborných konferencích i workshopech a věnuje se publikační činnosti. Je držitelem certifikace CompTIA CASP+ a CISSP.

Phising — jak na testování a školení zaměstnanců?

Neznámých škodlivých zpráv na pracovní účty zaměstnanců chodí spousta. Stále méně je však jisté, že je dokáží všechny rozpoznat. Jejich podoba je totiž čím dál více sofistikovaná. Proto je pro všechny (nejen) IT firmy důležité, aby své zaměstnance školily a vzdělávaly o tzv. phisingu. Tato forma útoku, kdy se škůdce snaží vydávat za důvěryhodnou osobu, a získat tak citlivá data zaměstnance, může firmě způsobit velké potíže.

Dominik Hádl Dominik Hádl

SVP CIO a ředitel pražské pobočky

Monstarlab

Dominik Hádl

Dominik Hádl je jedním z nejvýraznějších IT talentů Česka. V osmi letech si sestavil vlastní počítač, se kterým ve dvanácti naprogramoval aplikaci, aby za něj řešila úkoly z matematiky. První velký úspěch na něj dlouho nečekal, když v 17 letech vyvinul aplikaci Pyro!, jež zaujala Marka Zuckerbergera. Ten ho osobně pozval na konferenci F8, které se účastnily největší kapacity Sillicon Valley. V současnosti působí na pozici Senior Vice President CIO v pražské pobočce technologicko- konzultační skupiny Monstarlab. Dominik má na starosti její aktivity od Ameriky přes Evropu a Afriku až po Střední východ. Také je hlavou kyberbezpečnosti a dodržování pravidel jako je GDPR. V rámci Monstarlabu pracoval například na donáškové aplikaci Careem Now pro Blízký východ, kterou vzápětí koupila nadnárodní společnost Uber. Jeho úspěchy navíc letos doplnilo zařazení do žebříčku Forbes 30 pod 30.

Bezpečnost provozu aplikací v kontejnerech

Dnes velmi populární způsob vývoje a následného provozu aplikací v kontejnerech sebou přináší i nové výzvy z pohledu bezpečnosti. Jakým způsobem zajistit bezpeční provoz aplikací běžících v kontejnerech? Kde jsou úskalí a slabá místa? Představíme si řešení NeuVector od společnosti SUSE, které řeší bezpečnost provozu aplikací v rámci Kubernetes a detekci nových zranitelností.

Martin Zikmund Martin Zikmund

Pre-Sales Manager, region Central Europe

SUSE

Martin Zikmund

Martin Zikmund vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze obor Informační systémy a technologie. Již během studia pracoval v presales oddělení ve společnosti IBM (softwarové divizi). Po krátké roční zkušenosti na straně zákazníka se vrátil zpět na stranu dodavatelů, kde nejprve působil téměř 5 let ve společnosti SAP. Zde měl na starosti rozvoj tehdy nové oblasti řešení pro mobilní přístup k SAP aplikacím, následně pak utilitní zákazníky a platformu SAP HANA a S/4HANA. Nyní již více jak 6 let působí ve společnosti SUSE, kde má na starosti presales oddělení v rámci regionu střední Evropy. Martin se zajímá o kritickou infrastrukturu a zároveň i o nové trendy v podobě kontejnerizace aplikací a platforem pro jejich provoz.