Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:10

Úvodní slovo

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.

9:10 - 9:45

Oracle Cloud jako platforma pro digitální firmu

Přestože Oracle databáze běží u naprosté většiny firemních zákazníků po celém světě, málokdo ví, že Oracle je také poskytovatelem cloudových služeb. Oracle Cloud je vytvořen pro podniky, které vyžadují výpočetní výkon a snadnou migrací svých on-premises aplikací do cloudu. Oracle Cloud má v několika oblastech unikátní nabídku služeb jako je infrastruktura (compute), platforma (integrace, analytické úlohy, data science, vývojové nástroje apod.) až po firemní aplikace (ERP, CX, HCM). Ukážeme vám na konkrétních příkladech zákaznických referencí, proč tvrdíme že Oracle cloud je unikátní.

Jan Matějka Jan Matějka

Senior Digital Transformation Specialists

Oracle Czech

Jan Matějka

Jan Matějka pracuje v týmu Oracle DTS EMEA (Digital Transformation Specialists) a zaměřuje se na pomoc zákazníkům s adopcí nových technologií a jejich maximálního využití pro modernizaci, technologický a obchodní přínos.

9:45 - 10:15

Digitální transformace: Jdete s trendem?

Nejen že digitální transformace znamená pro každého něco jiného, ale i tam kde se na významu shodujeme, je její provedení značně rozdílné. Del Technologies dlouhodobě sleduje vývoj transformace u svých zákazníků, a mapuje co je pro ně v současnosti největší výzva a kam se chystají v nejbližší budoucnosti investovat.
Nechte se inspirovat nejen tím, co nabízí Dell Technologies, ale i tím, co považují vaši kolegové (a konkurenti) za relevantní v nadcházející době!

Luděk Šafář Luděk Šafář

Manager, ISG Technology Consulting NEE

DELL Technologies

Luděk Šafář

Luděk vede ve společnosti Dell Technologies tým presales konzultantů v severovýchodní Evropě. Enterprise IT se věnuje vice než 15 let, z toho posledních 10 let z pohledu enterprise infrastruktury, moderních datových center a vazeb na business. Jeho srdcovým tématem je digitální transformace, zejména ve smyslu aplikací příbuzných Big Data a IoT.

10:15 - 10:45

Tak trochu jiná cesta k digitálnímu pracovišti

Digitální transformace, digitální pracoviště, Cloud, software jako služba… dokáže si to pořídit běžná firma nebo instituce? Rozumí, v čem by jí to mohlo pomoci a kde a kdy by měla začít? Nad těmito tématy se zamyslí Martin Januš, CEO společnosti MyQ, a představí jednu z dalších cest, která vás možná dosud ani nenapadla.

Martin Januš Martin Januš

Spoluzakladatel, CEO

MyQ

Martin Januš

Martin Januš je spoluzakladatel a CEO české IT společnosti MyQ, která vznikla v roce 2007 původně jako součást distributora tiskových zařízení Kyocera a následně se vyčlenila v samostatnou entitu. Martin vystudoval VŠE se zaměřením na aplikovanou informatiku a podniká spolu se svými spolužáky z gymnázia, kteří stejně jako on, mají vášeň pro programování a hledání co nejjednodušších řešení.

10:45 - 11:00

Přestávka

11:00 - 11:30

Jak rozvíjet digitální dovednosti u stovek či tisíců zaměstnanců

V rámci projektu Digiskills se podílíme na rozvoji digitálních dovedností u největších českých firem. Od základních dovedností, přes adopce moderních nástrojů jako Microsoft 365 až po edukaci top managementu v oblasti trendů a digitálních strategií. Jaká data nám ukázalo více než 6 000 realizovaných auditů digitálních dovedností? Jak rozvíjet zaměstnance, manažery i vedení firem? Ve své přednášce vám nechám nahlédnout pod pokličku Digiskills, ukážu konkrétní obsah, postupy a data i cestu, jak byste měli (a mohli) podobné aktivity rozjet i ve vaší firmě.

Filip Dřímalka Filip Dřímalka

CEO

Digiskills.cz

Filip Dřímalka

Pomáhám firmám s budováním digitálních dovedností, inovacemi a změnou digitální kultury. Mezi zákazníky našeho projektu Digiskills.cz patří úspěšné české i mezinárodní společnosti jako Škoda Auto, ČSOB, innogy, Generali, HomeCredit, T-Mobile, Sodexo, Microsoft či GlaxoSmithKline.

Jsem autorem knihy HOT: Jak uspět v digitálním světě (Jan Melvil Publishing, 2020) a mnoha dalších inovací, které dnes slouží jako základ rozvojových programů ve významných českých firmách.

Věřím, že digitální transformace už dávno není o technologiích, ale o lidech, jejich dovednostech a schopnosti vést firmu v digitální době.

11:30 - 12:00

Cloudové IT

Nový druh IT kombinuje různé cloudové služby a pomáhá tak firmám ušetřit peníze a zároveň pracovat odkudkoliv a kdekoliv. Přednáška představí kombinaci služeb, kterými lze dosáhnout přechodu firmy do cloudu a také užitky, které z toho plynou.

Petr Pilin Petr Pilin

Jednatel a majitel

iPodnik cloud

Petr Pilin

Petr Pilin je leader na trhu v oblasti cloudových technologií a tyto technologie v rámci své společnosti iPodnik cloud nabízí na českém a slovenském trhu od roku 2009. Mezi zákazníky iPodniku patří společnosti, jako je Zásilkovna, Klier, Prague City Tourism a mnoho dalších. Díky přehledu dokáže Petr, a stejně tak celá firma iPodnik cloud, nabídnout (multi)cloudové řešení na míru každého zákazníka a zajistit tak jeho IT řešení pro bezpečný růst, hladký provoz a práci odkudkoliv.

12:00 - 12:30

Řešení vašeho firemního IT - možnosti, příklady, scénáře

Loňský rok změnil v mnoha firmách otázku „Chceme mít IT infrastrukturu fyzicky u sebe nebo v cloudu?“ na otázku „Co si nechat u sebe a co přesunout do cloudu?“. Ve firmách často chybí zkušení odborníci, kteří by navrhli optimální řešení a včetně zajištění samotné migrace. Jak tedy provést analýzu stavu IT ve firmě? Kdo může pomoci s návrhem optimální infrastruktury, případně s migrací potřebných dat a aplikací do cloudu? Shrnuli jsme zkušenosti ze spolupráce s našimi zákazníky a rádi se s Vámi o ně podělíme.

Otto Bureš Otto Bureš

Produktový manažer

INTERNET CZ

Otto Bureš

Vysokoškolské vzdělání ekonomického zaměření, zájem o IT, sport, zvířata a hudbu, zkušenosti s manuální prací, akademickým prostředím či obchodně-technickou agendou v IT společnosti - aktuálně na pozici projektového manažera.

12:30 - 12:45

Přestávka

12:45 - 13:15

Edge computing

S rozvojem digitalizace směřuje oblast IT k více decentralizovanému a autonomnímu prostředí. Požadavky na zpracování a ukládání dat rostou, zároveň je žádoucí jejich rychlá dostupnost a reaktivita. Edge computing se tak stává stále častěji skloňovaným pojmem. Právě kvůli zkracování doby přenosu dat a zvýšení dostupnosti se výpočetní procesy přenášejí na koncový bod sítě neboli ´edge´, který je součástí větší cloudové architektury. Aplikace, které vyžadují velkou přenosovou kapacitu a jsou citlivé na latenci, jsou tak blíže k uživatelům nebo zdrojům dat. Jaký je přínos edge computing pro koncového zákazníka a uživatele? Prezentace shrnuje nároky i benefity edge computing.

David Zika David Zika

Ředitel divize Secure Power

Schneider Electric

David Zika

Ve Schneider Electric zastává pozici ředitele divize Secure Power, a to pro Česko a Slovensko. Rozvíjí obchodní aktivity v oblasti datových center, edge computingu či nepřerušitelných zdrojů napájení.
Během kariéry sbíral David Zika zkušenosti na různých pozicích od prodeje přes služby až po celková řešení, a to například ve firmách General Electric, Zebra Technologies či APC, kterou v roce 2007 společnost Schneider Electric koupila.

13:15 - 13:45

Automatizace bez programování - jak na zrychlování procesů v bílých rukavičkách

Optimalizace a automatizace firemních procesů patří k digitální transformaci asi jako Myšpulín ke Čtyřlístku. Firmy začínají ve větším měřítku používat aplikace běžící v cloudu a různá SaaS řešení a to je vhodná příležitost na zamyšlení, zda a kdy lze automatizaci dělat jednoduše a s rozumnými rozpočty. Třeba i bez programátorů. V přednášce se dozvíte, jaké procesy lze snadněji automatizovat, kdy se při zavádění automatizace můžete vyhnout programování a jak lze využít platformy zaměřené na integraci systémů a automatizaci procesů.

Eduard Hlava Eduard Hlava

Sochař digitálních řešení

HLAVA.net

Eduard Hlava

Eduard Hlava, kromě své dlouholeté role CEO a majitele Neternity Group, která za 16 let existence úspěšně spustila desítky webových a mobilních aplikací, je nyní především konzultant digitálních řešení, mentor majitelů IT firem a sochař firemních procesů. Svým klientům pomáhá dotáhnout projekty on-line aplikací a úspěšně se proplést trnitou cestou od nápadu až k funkčnímu produktu. Několik let se též věnuje integracím a automatizacím procesů na platformách Zapier a zejména Integromat.

13:45 - 14:15

Cloud jako nástroj digitální transformace – právní aspekty nasazování cloudových technologií

Globální cloudové technologie jsou důležitým nástrojem digitální transformace každé organizace. Evropa má zároveň ambice směřující k datové suverenitě. Nedávné závěry Evropského soudního dvora v souvislosti s rozhodnutím Schrems II. stanovují přísné podmínky pro předání osobních údajů do třetích zemí. Zároveň se v některých sektorech na cloudové technologie uplatní regulace kybernetické bezpečnosti. Vzniká tak komplexní právní prostředí pro nasazování globálního cloudu. Prezentace Vás provede výzvami spojenými s regulací cloudu, a to jak v soukromém sektoru tak ve státní správě, a poradí, jak se s nimi vypořádat.

Jana Pattynová Jana Pattynová

Partner

PIERSTONE

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

14:15 - 14:45

Digitální transformace (s)právně

Zaměříme se na to, jak uzavírat elektronické smlouvy, aby byly platným důkazem před soudem, vysvětlíme, jak je to se zaručenými podpisy a co přináší zákon o právu na digitální službu.

Tomáš Pauch Tomáš Pauch

Advokát, CEO

eLegal advokátní kancelář

Tomáš Pauch

Tomáš Pauch je advokátem a CEO v advokátní kanceláři eLegal, kde se věnuje IT právu, ochraně osobních údajů, právu veřejné podpory a obchodnímu právu. Ve své praxi se snaží klást důraz na nové technologie a prosazovat moderní a vstřícný přístup k poskytování právních služeb.

14:50

Předpokládaný konec akce