Tato akce již proběhla. Další akce FIN (R)Evoluce 2023 se koná 28. 2. 2023.

Přednášející

Moderátor

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Přednášející

Jitka Černá

Jitka Černá pracovala pět let jako konzultant v mezinárodní IT společnosti, která se zabývala digitalizací a automatizací procesů. V současné době působí ve společnosti Dreamview, která přináší na český a slovenský trh inovativní a ověřená FinTech řešení. Jedná se o českou společnost založenou specialisty z oblasti financí, retailu a marketingu, kteří dohromady disponují desítkami let zkušeností.

Vojtěch Dlouhý

Vojta Dlouhý vystudoval Ekonomiku a management na Univerzitě Pardubice a Management v portugalském Lisabonu. Po studiích pracoval ve Velké Británii a působil jako projektový manažer a head of digital projects v severovýchodní Indii, v Nepálu, Thajsku, Barmě a na Srí Lance. V roce 2017 se stal spoluzakladatelem Feedyou a začal ukazovat firmám nejen v Česku, že se mohou zbavit ohromného množství práce, pokud ji nechají chatbotům a voicebotům.

Radomír Eliáš

Původem průmyslový programátor se zájmem o finance a burzu. Prošel jsem pár finačních poradenských domů. V roce 2011 se dostal k bitcoinu. V roce 2015 založil vlastní startup. Připravoval jsem třístraný mezinárodní obchod. Pracoval pro marketingovou agenturu. Nyní pomáhám firmám vstoupit na český trh či přepracovat jejich bis.dev strategii. Předseda správní rady Nettle Net International a spoluzakladatel Nettle Corporation. Krypto konzultant.

Zuzana Filipová

Zuzana Filipová stojí v čele Udržitelnosti a Komunikace Skupiny MONETA od roku 2019. Banku zastupuje také jako její tisková mluvčí, od loňského roku je členkou dozorčí rady MONETA Money Bank. Profesní kariéru zahájila v 90. letech jako novinářka v Lidových novinách a časopise Týden. Poté vedla komunikaci pražského magistrátu a působila na ministerstvech zemědělství a životního prostředí. Před příchodem do Skupiny MONETA se v rámci vlastní PR a PA (public affairs) praxe věnovala především retailu, realitnímu developmentu a energetice.

Karel Kotoun

Karel působí v české pobočce společnosti Accenture, kde jako senior manažer zodpovídá za strategii a optimalizaci prodeje skrze digitální kanály. Dále se v rámci finančních služeb věnuje oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomice. Stojí také za realizací velkých strategických projektů v oblasti pojišťovnictví a bankovnictví v severní Africe, Asii a Evropě. Zároveň založil program Accenture Pro Bono consulting poskytující bezplatné poradenské služby neziskovým organizacím. Ve svém volném čase pravidelně lektoruje a často přispívá do lokálních médií na témata spojená se světem financí.

Jan Lopata

Po studiu ekonomie pracoval v pojišťovnictví a finančním sektoru, kde zastával pozice projektového manažera či zástupce obchodního ředitele. Nyní působí jako manažer sekce Business improvement ve společnosti KRUK Česká a Slovenská republika, která poskytuje služby v oblasti správy a vymáhání pohledávek. Mezi poslední úspěšné projekty řadí přechod společnosti na hybridní režim a implementaci a rozvoj RPA.

Adam Neuberger

Adam Neuberger je spoluzakladatelem inovativního projektu Probinex, který má za cíl sjednotit finanční a krypto trhy pod jednu střechu plně v souladu s regulacemi. V oblasti kryptoměn působí od roku 2017, specializuje se na fundamentální analýzu a spolupracuje v oblasti tradingu. Věnuje se také vzdělávání a školení v oblasti kryptoměn.

Zdeněk Ručka

Zdeněk postupně přešel z výzkumné sféry do managementu inovativních technologických firem. Pojem inovace přitom chápe nejen technologicky, ale i jako změny v každodenních procesech, které mají pozitivní dopad. Nyní je ve VOCALLS hlavním konverzačním designérem a pomáhá firmám automatizovat rutinní konverzace pomocí voicebotů a chatbotů.

Marek Růžička

Výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, a.s., která provozuje BankID. Absolvent VŠE v Praze se v oblasti technologií a obchodu pohybuje celou svou kariéru. Profesní dráhu zahájil v globální poradenské společnosti Accenture, kde pracoval jako konzultant pro řízení technologických a organizačních změn. Následně působil v konzultační divizi Hewlett-Packard, dále ve společnosti O2 Czech Republic, kde byl postupně odpovědný za vedení Business divize a jako provozní ředitel také za divizi sítí a IT. V pozici generálního ředitele tři roky rozvíjel českou technologickou společnost Datasys. 

Dominik Stroukal

Dominik Stroukal je hlavní ekonom Platební instituce Roger. Je vedoucím katedry ekonomie na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází podcastem Business Speak týdeníku Ekonom, pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, je šéfredaktorem časopisu Trade-off, managing director odborného časopisu New Perspectives on Political Economy, ekonomickým poradcem SatoshiLabs a vede společnost bit agency.

Jan Štofaňak

Honza během své 17ti leté bankovní praxe prošel v ČSOB mnoha pozicemi od specialisty zákaznické podpory, přes manažera útvaru vzdělávání a interní podpory, až po současnou roli procesního manažera, který má na starost zefektivňování a automatizaci procesů. Poslední 2 roky se primárně věnuje projektu implementace voicebota do Klientského centra, a to od spolupráce na počáteční business analýze, přes tvorbu a optimalizaci procesů, až po analytiku výstupů a koordinaci projektových prací.

Kriminalisté z oddělení kyberkriminality

Naše oddělení prověřuje a vyšetřuje nejzávaznější trestnou činnost na úseku kyberkriminality, monitoruje nápad této trestné činnosti, poskytuje metodickou a odbornou pomoc ostatním útvarům a spolupracuje se zahraničními subjekty.

Martin Ždímal

V pojišťovnictví se pohybuje již od roku 2006, kdy se z pozice projektového manažera věnoval rozvoji životního a penzijního pojištění.

Později se pod hlavičkou Generali PPF Holdingu věnoval rozvoji podnikatelských projektů skupiny na území CEE regionu, zejména pak na poli penzijních fondů a asset managementu.

Od roku 2013 zodpovídal za vývoj a provoz IT systémů pro pojišťovny v rámci CEE regionu. Od roku 2018 se pak jako jeden ze zakladatelů věnuje rozvoji insurtech startupu RIXO.cz, kde působí na pozici produktového a technického ředitele.