Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení konference

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

9:10 - 9:35

Aktuální zhodnocení situace, dopady na bankovní domy a finanční trh

Válka na Ukrajině zasáhla některé lokální bankovní instituce více, než finanční instituce z ostatních evropských zemí. Dopad na banky a finanční trhy je značný vzhledem k pomalejšímu ekonomickému růstu, většímu množství bankrotů, vyššímu operačnímu riziku apod. To vše tlačí banky k větší obezřetnosti, menším dividendám, a menším ziskům. Ačkoliv by měly být připraveny tyto tlaky ustát, jejich akcie se prudce propadly a původní hodnoty zpět zatím nenabraly. Bude tak jen otázkou, které banky vyjdou jako vítězové a které jako poražení.

Karel Kotoun Karel Kotoun

Zakladatel společnosti

Green0meter

Karel Kotoun

Karel Kotoun je zakladatelem společnosti Green0meter, platformy zaměřené na podporu udržitelného podnikání. Před nástupem do Green0meteru působil jako vedoucí ve finančních službách v globální poradenské firmě se zaměřením na digitalizaci a M&A. Jeho společnost Green0meter nabízí služby jako výpočet uhlíkové stopy, nefinanční reporting a osobní doporučení pro dekarbonizaci českého průmyslu. S kombinací finančního a environmentálního know-how se Karel dokazuje, že udržitelnost může být nejen etickou, ale i ekonomickou volbou pro společnosti.

9:35 - 10:00

Pohledávky v době sociálně-ekonomických šoků

Ještě nedávno jsme se báli o své zdraví, a sotva jsme se po dvou letech přizpůsobili novému normálu, bojíme se o svou bezpečnost. RPA dovednosti se v čase uzávěr zúročily, ale je potřeba na nich dále stavět. Jak pandemie, tak válka v Evropě u nás roztočily inflační kolotoč, který bude znehodnocovat peníze v ekonomice. Není to ale pro dlužníky vlastně lákavá představa? Proč nám klienti v covidové době spláceli lépe, než kdy předtím? A udrží si dobrou platební morálku i teď, když bude vše dražší?

Jan Lopata Jan Lopata

Business improvement manager

KRUK Česká a Slovenská republika

Jan Lopata

Po studiu ekonomie pracoval v pojišťovnictví a finančním sektoru, kde zastával pozice projektového manažera či zástupce obchodního ředitele. Nyní působí jako manažer sekce Business improvement ve společnosti KRUK Česká a Slovenská republika, která poskytuje služby v oblasti správy a vymáhání pohledávek. Mezi poslední úspěšné projekty řadí přechod společnosti na hybridní režim a implementaci a rozvoj RPA.

10:00 - 10:25

Výzvy pro evropský finanční sektor v období krize

Jakým výzvám čelí finanční sektor v období covidu a války na Ukrajině? Jaká jsou chytrá a rychle implementovatelná řešení?
Co bude dál, podíváme se na výhled do budoucna i poučení z minulosti.

Jitka Černá Jitka Černá

Sales Manager

Dreamview

Jitka Černá

Jitka Černá pracovala pět let jako konzultant v mezinárodní IT společnosti, která se zabývala digitalizací a automatizací procesů. V současné době působí ve společnosti Dreamview, která přináší na český a slovenský trh inovativní a ověřená FinTech řešení. Jedná se o českou společnost založenou specialisty z oblasti financí, retailu a marketingu, kteří dohromady disponují desítkami let zkušeností.

10:25 - 10:55

Coffee break

10:55 - 11:20

VOCALLS voicebot v ČSOB plně nahradil IVR a odbavuje 200 000+ hovorů měsíčně

V Klientském centru ČSOB odbavuje zákaznické požadavky voicebot. Oproti systému IVR umí porozumět lidské řeči a dokáže s člověkem vést rozhovor. Díky tomu voicebot zvládne odbavit klientův požadavek zcela sám, nebo vyslechne jeho dotaz a přepojí jej na správného operátora. Přijďte si poslechnout, co obnáší budování voicebota v bankovním prostředí, kolik hovorů zvládne odbavit end-to-end, jak se jej daří postupně zdokonalovat a na co se mohou klienti ČSOB těšit do budoucna.

Zdeněk Ručka Zdeněk Ručka

Designer Lead

VOCALLS

Zdeněk Ručka

Zdeněk postupně přešel z výzkumné sféry do managementu inovativních technologických firem. Pojem inovace přitom chápe nejen technologicky, ale i jako změny v každodenních procesech, které mají pozitivní dopad. Nyní je ve VOCALLS hlavním konverzačním designérem a pomáhá firmám automatizovat rutinní konverzace pomocí voicebotů a chatbotů.

Jan Štofaňak Jan Štofaňak

Procesní manažer

ČSOB

Jan Štofaňak

Honza během své 17ti leté bankovní praxe prošel v ČSOB mnoha pozicemi od specialisty zákaznické podpory, přes manažera útvaru vzdělávání a interní podpory, až po současnou roli procesního manažera, který má na starost zefektivňování a automatizaci procesů. Poslední 2 roky se primárně věnuje projektu implementace voicebota do Klientského centra, a to od spolupráce na počáteční business analýze, přes tvorbu a optimalizaci procesů, až po analytiku výstupů a koordinaci projektových prací.

11:20 - 11:45

Virtuální asistent: Parťák, který s vámi zvládne první rande i rozchod

Chatboti a voiceboti jsou dnes platnými pomocníky nejen na zákaznických centrech, ale také v obchodních odděleních. Řada firem přitom zdaleka nevyužívá jejich potenciál. Ukážeme vám, jak mohou virtuální asistenti provázet jednoho klienta během jeho životního cyklu od akvizice až po případné ukončení smlouvy.

Vojtěch Dlouhý Vojtěch Dlouhý

CEO

Feedyou

Vojtěch Dlouhý

Vojta Dlouhý vystudoval Ekonomiku a management na Univerzitě Pardubice a Management v portugalském Lisabonu. Po studiích pracoval ve Velké Británii a působil jako projektový manažer a head of digital projects v severovýchodní Indii, v Nepálu, Thajsku, Barmě a na Srí Lance. V roce 2017 se stal spoluzakladatelem Feedyou a začal ukazovat firmám nejen v Česku, že se mohou zbavit ohromného množství práce, pokud ji nechají chatbotům a voicebotům.

11:45 - 12:10

Rixo.cz jako leader v digitalizaci pojišťovnictví

RIXO si díky využití technologií, automatizaci a dramatickému zjednodušování klientských procesů během velmi krátké doby vydobylo významnou pozici na trhu distribuce neživotního pojištění. Nyní intenzivně buduje online trh životního pojištění, něco ještě do nedávna takřka nemyslitelného.Necháme vás nahlédnout pod pokličku toho, co znamená automatizovat a přenést do onlinu segment trhu, který byl tradičně dominován poradci na kafíčkách. Co to přináší klientovi? A co firmě? Jak se na takový krok dívají pojišťovny? A co nás čeká v této oblasti v příštích 12 měsících?

Martin Ždímal Martin Ždímal

CEO

RIXO

Martin Ždímal

Martin se pohybuje v pojišťovnictví od roku 2006, má zkušenosti z českého i zahraničního trhu. Od roku 2013 zodpovídal za vývoj a provoz IT systémů pro pojišťovny pod hlavičkou skupiny Generali PPF v rámci regionu CEE. V RIXO vedl 4 roky produktový a technologický tým, než se v roce 2022 posunul do role výkonného ředitele. Na svět přivedl také první online srovnávač životního pojištění v ČR, který je schopen v reálném čase vytvořit nabídky na míru profilu klienta. Pod Martinovou taktovkou se RIXO stalo technologickým leaderem na trhu pojišťovnictví.

12:10 - 12:35

Kyborg z Wishe: Jak se platí mávnutím ruky?

Pro některé zmínka o nich může znít jako konspirace, ale žijí mezi námi. Mají čipy pod kůží a platí mávnutím ruky. Respektive platí spíše přesným přiložením přesné části ruky na přesné místo platebního termínálu a většinou to ani nevyjde. Ale jde to. Jde platit tělem, respektive čipem pod kůží. Podívejme se společně na jednu ruku, která má v sobě už dlouhé roky dva čipy. Jedním platí kryptoměnami, druhým utrácí eura. Budoucnost to patrně není, ale je to zábava. A je fascinující, že to jde.

Dominik Stroukal Dominik Stroukal

Hlavní ekonom

Platební instituce Roger

Dominik Stroukal

Dominik Stroukal je hlavní ekonom Platební instituce Roger. Je vedoucím katedry ekonomie na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází podcastem Business Speak týdeníku Ekonom, pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, je šéfredaktorem časopisu Trade-off, managing director odborného časopisu New Perspectives on Political Economy, ekonomickým poradcem SatoshiLabs a vede společnost bit agency.

12:35 - 13:35

Oběd

13:35 - 14:00

Kybernetická kriminalita ve finančním sektoru

Vrchní komisaři kriminální policie představí vývoj kyberkriminality a kybernetické hrozby s dopady převážně na korporátní a finanční subjekty. Zaměří se také na rizika obchodování s kryptoměnami a nebude chybět ani aktuální přehled dění s ohledem na válku na Ukrajině. Těšit se můžete na konkrétní případy z praxe i ukázky prevence.

Kriminalisté z oddělení kyberkriminality Kriminalisté z oddělení kyberkriminality

vrchní komisaři kriminální policie

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Kriminalisté z oddělení kyberkriminality

Naše oddělení prověřuje a vyšetřuje nejzávaznější trestnou činnost na úseku kyberkriminality, monitoruje nápad této trestné činnosti, poskytuje metodickou a odbornou pomoc ostatním útvarům a spolupracuje se zahraničními subjekty.

14:00 - 14:25

Kryptoměny, scams, ponzi & manipulace

Jak se zorientovat na trhu čítajícím více než 10 000 kryptoměn a tokenizovaných projektů? Na trhu, který je divokým západem. Radomír Eliáš vám v přednášce ukáže,  na co si dát pozor při investici do krypto projektu a odhalí nejčastěji používané marketingové a obchodní manipulace.

Radomír Eliáš Radomír Eliáš

Business Developer at fintech & HiTech

Radomír Eliáš

Původem průmyslový programátor se zájmem o finance a burzu. Prošel jsem pár finačních poradenských domů. V roce 2011 se dostal k bitcoinu. V roce 2015 založil vlastní startup. Připravoval jsem třístraný mezinárodní obchod. Pracoval pro marketingovou agenturu. Nyní pomáhám firmám vstoupit na český trh či přepracovat jejich bis.dev strategii. Předseda správní rady Nettle Net International a spoluzakladatel Nettle Corporation. Krypto konzultant.

14:25 - 14:50

Regulace kryptoměn: Jak změní fungování kryptosvěta?

Regulace jsou aktuálně jedním z nejdůležitějších témat, které změní fungování kryptosvěta. Jaké má cesta regulací výhody a nevýhody? V jaké podobě kryptosvětu pomohou a jaká opatření by naopak zastavila jeho technologický rozvoj?
Myslíte si, že regulace pomohou posílit bezpečnost a transparentnost, nebo jen omezí možnosti investorů i kryptoprojektů? Právě na tyto otázky a témata se společně s vámi zaměřím a pokusím se na ně odpovědět.

Adam Neuberger Adam Neuberger

spoluzakladatel projektu, CEO

Probinex

Adam Neuberger

Adam Neuberger je spoluzakladatelem inovativního projektu Probinex, který má za cíl sjednotit finanční a krypto trhy pod jednu střechu plně v souladu s regulacemi. V oblasti kryptoměn působí od roku 2017, specializuje se na fundamentální analýzu a spolupracuje v oblasti tradingu. Věnuje se také vzdělávání a školení v oblasti kryptoměn.

14:50 - 15:20

Coffee break

15:20 - 15:45

Ekosystém digitální identity

Digitální identita v České republice výrazně nabrala na obrátkách v průběhu minulého roku, zejména díky zavedení bankovní identity, která se stala velmi dostupným a bezpečným prostředkem a za poslední rok ji využilo přes milion lidí. Co dalšího můžeme očekávat v příštích letech a jak se budou služby v této oblasti rozvíjet? Zůstaneme jen u identifikace nebo se dočkáme dalších služeb? Bude možné identifikační prostředky používat online i ve fyzické světe zároveň? Bude možné, aby data o nás putovala (s naším souhlasem) mezi firmami a státem? A budou to jen osobní údaje? Na tyto a další otázky se ve své prezentaci zaměří Marek Růžička.

Marek Růžička Marek Růžička

Chief Executive Officer

Bankovní identita

Marek Růžička

Výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, a.s., která provozuje Bank iD. Absolvent VŠE v Praze se v oblasti technologií a obchodu pohybuje celou svou kariéru. Profesní dráhu zahájil v globální poradenské společnosti Accenture, kde pracoval jako konzultant pro řízení technologických a organizačních změn. Následně působil v konzultační divizi Hewlett-Packard, dále ve společnosti O2 Czech Republic, kde byl postupně odpovědný za vedení Business divize a jako provozní ředitel také za divizi sítí a IT. V pozici generálního ředitele tři roky rozvíjel českou technologickou společnost Datasys. 

15:45 - 16:10

ESG ve financích: trend, povinnost nebo přesvědčení?

Je „nová černá“ v oblasti udržitelnosti – ESG – pro bankovní sektor trendem, povinností nebo aktivitou z přesvědčení? Jak se měří udržitelnost? A jaký je vlastně vztah mezi taxonomií a povinnostmi bank? To vše v kostce očima MONETA Money bank, bankovního lídra na poli udržitelnosti.

Zuzana Filipová Zuzana Filipová

ESG&Communication Director, Member of the Supervisory Board

MONETA Money Bank

Zuzana Filipová

Zuzana Filipová stojí v čele Udržitelnosti a Komunikace Skupiny MONETA od roku 2019. Banku zastupuje také jako její tisková mluvčí, od loňského roku je členkou dozorčí rady MONETA Money Bank. Profesní kariéru zahájila v 90. letech jako novinářka v Lidových novinách a časopise Týden. Poté vedla komunikaci pražského magistrátu a působila na ministerstvech zemědělství a životního prostředí. Před příchodem do Skupiny MONETA se v rámci vlastní PR a PA (public affairs) praxe věnovala především retailu, realitnímu developmentu a energetice.

16:10 - 16:35

Měsíc (s) internetovým podvodníkem

Jeho revírem je Bazoš a sBazar. O jeho „úspěších" mluvili ve zpravodajství. Osud nás dal dohromady a začali jsme si otevřeně povídat. Proč podvádí, jak loví oběti, jak získává peníze a jak je pere. O pár dnů později jsme si padli do oka a nabídl mi práci.

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

16:45

Předpokládaný konec akce