Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Miloš Borovička

Právní poradce časopisu dTest specializující se na oblast ochrany spotřebitelských práv a mediální komunikaci v rámci Občanského sdružení spotřebitelů TEST. Současně pracuje i pro pražskou advokátní kancelář. V letech 2008 - 2011 působil v právním oddělení SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s.

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Daniel Kozák

Daniel Kozák, ředitel obecně prospěšné společnosti TERRA-KLUB, o.p.s., která ve spolupráci s Českou spořitelnou, a.s. připravuje vzdělávací program Dnešní finanční svět. TERRA-KLUB, o.p.s. realizuje vzdělávací projekty s celorepublikovou působností a již sedmnáctiletou tradicí. Je institucí, akreditovanou MŠMT k provádění vzdělávacích programů.  

Patrik Nacher


Absolvent vysoké školy Bankovní institut, obor bankovní manažer (2006). V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a pak Unie svobody. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do PS, Senátu a do krajských zastupitelstev. Mezi roky 2002 a 2004 byl poradcem místopředsedy vlády Petra Mareše. V letech 2004 až 2006 pak mediálním poradcem ministra obrany Karla Kühnla. Od roku 2005 se angažuje pro Národní radu osob se zdravotním postižením, aktuálně je mediálním poradcem této organizace. Je majitelem společnosti Digitaiment, která se zabývá mediálním a PR poradenstvím a provozuje několik internetových stránek, z nichž nejznámější se zabývá bankovními poplatky – www.bankovnipoplatky.com a obecně poplatky v ČR – www.mojepoplatky.cz. Je spolumajitelem prvního kamenného obchodu pro levoruké ve střední Evropě. Patrik Nacher je ženatý.

Petra Průšová

Petra Průšová vystudovala statistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 1992 přednáší na VŠE a FFUK. V současné době je ředitelkou pobočky Millward Brown CZ a také ředitelkou pro rozvoj ve střední a východní Evropě. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti výzkumu veřejného mínění a trhu (od roku 1986), např. zastupovala ČR v rámci projektu INES OECD. Byla po dvě volební období předsedkyní sdružení SIMAR. Předsedkyně poroty o nejlepší tiskovou reklamu, Člen Masarykovy sociologické společnosti a České statistické společnosti.

Jiří Rajl

Jiří Rajl působí jako výkonný ředitel sdružení Leasing & Loan Credit Bureau, zodpovědný je především za vedení Nebankovního registru klientských informací a jeho klientského centra.

Ve finančním sektoru se pohybuje již od roku 2002. Jiří Rajl pracoval ve společnosti WOOD & Company Financial Services, kde byl zodpovědný za podporu prodeje a správy aktiv pro individuální klientelu, působil také ve společnosti LBBW Bank CZ a v Citibank Europe PLC. Vystudoval Bankovní institut vysoká škola v Praze.

David Šmejkal

Vzděláním inženýr oboru ekonomika a řízení, magistr veřejné správy, pracovní zkušenosti Asociace textilního průmyslu, Tesco, Český Telecom, Dial Telecom, Sdružení obrany spotřebitelů SOS (předseda), Poradna při finanční tísni – od roku 2008 ředitel.

Petr Teplý

Petr Teplý přednáší finance a bankovnictví na VŠE a Univerzitě Karlově, kde získal doktorát v oboru ekonomie. Studoval též v Rakousku, USA a na Novém Zélandu. Autorsky se podílel na více než 100 odborných studiích a 10 knihách. V roce 2011 byl spoluautorem úspěšných knih Suverénní fondy a Základy financí. Pravidelně přednáší na zahraničních konferencích a univerzitách včetně Harvard University, Čínské akademie věd a Nepálské akademie managementu. Pracuje též v poradenské společnosti EEIP, a.s., kde působí jako manažer projektu Navigátor bezpečného úvěru. Před tím pracoval pět let v bankovním sektoru v ČR i USA.

Pavel Voříšek

Pavel Voříšek vystudoval VŠE v Praze. Pracoval v různých pozicích v bance, konkrétně ekonomické analýzy, řízení likvidity, řízení aktiv a pasív. V posledních 10 letech se věnuje řízení úvěrových rizik, v současnosti je ředitelem úseku Kontroling úvěrového rizika a řízení portfolia. Je odpovědný za oblast scoringu a ratingu, opravných položek, rizikových parametrů, rizikově vážených aktiv, ekonomického kapitálu a také boje proti podvodným jednáním (fraud management). Je také členem dozorčí rady Czech Banking Credit Bureau.

Petr Zahradník

Petr Zahradník je ekonomický expert, analytik a konzultant specializující se na problematiku Evropské unie. V současnosti je projektovým manažerem a konzultantem EU Office České spořitelny. Od roku 2009 je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), specializující se na problematiku vztahů s EU a rozpočtový rámec EU. Začátkem 90. letech působil jako ekonomický expert v zahraničí, např. v Ústavu pro evropská a mezinárodní studia při Úřadu lucemburské vlády, posléze - po svém návratu do České republiky - jako makroekonomický analytik v soukromých společnostech aktivních na kapitálovém trhu (Conseq Finance a Patria Finance). Od roku 2006 je členem EuroTeam při Evropské komisi, DG ECFIN, a od roku 2010 je členem Expertní poradní skupiny EPOS při Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Petr Zahradník se systematicky věnuje spolupráci s akademickou sférou. Přednáší ekonomii transformace na pražském centru New York University; podílí se na výuce a výzkumné činnosti na Vysoké škole ekonomické v Praze a řadě dalších univerzitních a výzkumných institucí v tuzemsku i zahraničí.