Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Jan Blažek

Jan Blažek, ředitel společnosti Bankovní identita, a. s. je jedním nositelů myšlenky BankID a u zavádění BankID na český trh je od samého počátku. Dříve působil 6 let v Československé obchodní bance jako programový manažer, kde vedl zejména projekty týkající se elektronické identifikace. V pražské pobočce společnosti Accenture se více než 10 let věnoval projektům v oblasti finančních služeb a telekomunikací.

Petr Herzmann

Petr Herzmann je spolumajitelem investiční skupiny VIGO Investments a již několik let působí v roli CEO Direct Fidoo spadající do rodiny Direct. Jako CEO se věnuje především dalšímu rozvoji společnosti. Posláním startupu Fidoo je zbavovat firmy papírování a vopruzu ve firemních financích, tak aby se mohly soustředit na to, proč vlastně vznikly. Méně papíroo, více businesoo. Petr v minulosti sbíral zkušenosti v koncernu Johnson & Johson, ve Factory Pro, Unipetrolu, Spolchemii a v České pojišťovně, kde působil na pozici ředitele centrální podpory obchodu nebo v Direct pojišťovně, kde měl na starosti business development.

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Vladimír Jaroš

“V dlouhodobém horizontu bude 80% pozic nahrazeno nějakou formou technologie, ale to samozřejmě nenastane skokově, ale evolučně,” predikuje Vladimír.

Vladimír vede v PwC 50 členné oddělení Data & Automation, které se zaměřuje na vývoj softwaru, robotizaci, umělou inteligenci a cloudy, které stojí v základu kompetencí potřebných pro naplňování digitálních cílů jednotlivých klientů. Se svými 6 týmy se aktuálně specializuje na vývoj a implementaci komplexních nástrojů, zejména v oblasti automatizace financí. Digitální transformaci řídil v desítkách firem jak z Česka, tak např. ze Švýcarska, Belgie, Spojených Států či Blízkého východu; je lídrem digitalizace také uvnitř firmy. Vladimír je absolventem Masarykovy univerzity v Brně, v PwC působí již 15 let, během nichž získal certifikace v oblasti informačních technologií (CISA, CRISC) a v oblasti auditu (ACCA, CIA).

Adam Kolesa

Adam je CEO fintechu MALL Pay, který je společným podnikem e-commerce skupiny MALL Group a ČSOB banky. S týmem MALL Pay zjednodušuje placení online a každý den přemýšlí, jak inovovat finanční produkty pro e-commerce svět a nadchnout své zákazníky. Mimo MALL Pay se učí roli otce a snaží se nafouknout den, aby stihl i další věci, kterým se kdysi věnoval.

Petr Kuneš

Petr je zodpovědný za rozvoj nových služeb CRIF Digital Next v České republice. V posledních letech pracoval například na pozici Management Consultant v ČSOB, kde byl zodpovědný za rozvoj moderních bankovních služeb a na pozci Head of Digital Banking and Innovation v Bance Creditas, kde měl na starosti řízení digitalizace služeb, inovací a přechod na open banking. Věnoval se rovněž rozvoji strategických partnerství ve společnosti Google ve střední Evropě, pracoval v nejvyšším managementu telekomunikační společnosti CentroNet a rakouské investiční skupině EPIC, která se zaměřuje na fúze a akvizice ve střední a východní Evropě. Vystudoval VŠE v Praze a titul MBA získal na Sheffield Hallam University.

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka je CEO & zakladatel Fintech startupu Lemonero. Ve firmě je zodpovědný za strategické řízení a globální expanzi. Dříve založil a vedl globální analytickou firmu MonkeyData, která je dnes předním hráčem v oblasti eCommerce analytiky a má 30 000 zákazníků ve více než 100 zemích. V oblasti eCommerce a Fintechu se pohybuje více než 10 let a jeho vizí je pomáhat malým a středním firmám růst. V rámci společenských aktivit Jan založil vzdělávací platformu “Future Education Initiative” , je součástí globálního think-tanku Aspen Institute a absolventem prestižního mezinárodního leadership programu AYLP.

Michaela Lhotková

Po absolvování VŠE v Praze a získání Master of International Management CEMS zahájila Michaela svou kariéru v International Corporate Desk ve společnosti KBC Group v roce 2002. Následoval přechod do Úvěrů v ČSOB, kde měla postupně na starosti různé agendy a už před krátkým „projektem“ mateřské dovolené v roce 2011 vedla třísetčlenný tým Úvěry pro malé a střední firmy. V roce 2013 přešla na stranu obchodu v pozici ředitelky Segmentu firemního bankovnictví, poté následovala role CFO / CRO v Hypoteční bance. Ve své současné pozici vede tzv. Daily banking jedné z největších českých bank a zastává roli CIO, v níž zodpovídá za několik inovativních společností v portfoliu ČSOB, elektronické bankovnictví, otevřené bankovnictví a digitální transformaci současného obchodního modelu vč. zavádění služeb AI.

Michal Matějičný

Michal vystudoval žurnalistiku na FSV UK a ekonomii na VŠE. Začínal v časopise Týden, pak se ale přesunul do oblasti financí. Působil 9 let v mobilním operátorovi O2, kam nastoupil do korporátních financí. Následně jako ředitel komerčního plánování dostal za úkol uvést do života nové nástroje pro řízení efektivity firmy a motivace zaměstnanců. V roce 2013 stál u zrodu virtuálního mobilního operátora Tesco Mobile, ve kterým je dodnes zodpovědný za finance. Tesco Mobile se za 9 let své existence s 200 tisíci zákazníky stal druhým největším virtuálním operátorem u nás, klade důraz na digitalizaci, jednoduchost a prozákaznický přístup. V roce 2020 spustil službu DIGI, kdy zákazník nemusí ani dobíjet ani platit složenky za mobil, pouze si v aplikaci spáruje kreditní kartu se SIM kartou a online řídí své potřeby i útratu.

Ondřej Mikulčík

Ondřej je FinTech projektovým manažerem v Asociaci CTIT, kde se stará o výzkum finančních technologií a následné zprostředkování získaných informací českým FinTech stakeholderům i veřejnosti prostřednictvím strategických dokumentů, článků, podcastů a konferencí. Je také studentem magisterského programu Mezinárodní ekonomika a obchod na VUT v Brně. Věnuje se i vývoji webových aplikací a v této oblasti se podílí ve společnosti CCF RESEARCH, a.s. na vývoji software pro analýzu finančních aktiv a portfolia.

Václav Mladěnka

Ve společnosti Monet+ je zodpovědný za rozvoj řešení v oblasti klientské autentizace. Posledních 7 let se intenzivně věnuje tématu spojených s identifikací a autentizaci uživatelů v kanálech přímého bankovnictví; zejména zabezpečení mobilních a webových aplikací s využitím standardů federace identity, aplikací postavených na využití API a zabezpečení identity klienta s využitím mobilního telefonu. V pozici delivery manager participoval na transformačních projektech českého bankovního trhu a realizaci opatření k PSD2. Aktivně se podílí na vývoji a implementaci vysoce modulární platformy pro zabezpečení přístupu uživatelů k webovým a mobilním bankovním aplikacím.

Jiří Ponrt

Jiří Ponrt vystudoval VŠE v Praze a ACCA. Zkušenosti z financí sbíral především ve skupině Danone/Nutricia v ČR i zahraničí, na lokální i nadnárodní úrovni. Několik let působil i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Od roku 2014 působí jako CFO ve společnosti Alza.cz a.s., kde vedle role CFO zastával i 2 roky roli interim komerčního ředitele. Dnes má na starosti kromě financí i všechny zákaznické finanční služby (pojištění, prodloužená záruka, splátky, Třetinka, Alza Neo). Jirka je praktik a univerzál, má rád, když se věci hýbou kupředu a zastává názor, že i pro finance je tím nejdůležitějším partnerem zákazník. Je ženatý, má dva syny, volný čas věnuje rodině a sportu.

Pavel Ramert

Pavel se zabývá správou komunity stávajících a budoucích uživatelů produktů a služeb CRIF Transformation Services v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Má předchozí dlouholeté zkušenosti s řízením programů optimalizace a digitalizace úvěrových procesů ve finančních institucích; kromě blízkých evropských zemí řídil a dozoroval CRIF projekty také v Mexiku a Irsku. 

Před nástupem do skupiny CRIF pracoval v oblasti automatizace prodeje a distribuce rychloobrátkového zboží; zabýval se také problematikou time managementu a osobních digitálních asistentů.

Pavel vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, manažerské vzdělání získal na Open University Milton Keynes.

Tomáš Rosa

Tomáš je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004, studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Rozvíjí matematické modelování coby klíč k informacím uloženým v datových záznamech pozorovatelných veličin mnoha druhů. Přirozenou aplikací tohoto přístupu je kryptoanalýza pomocí postranních a skrytých kanálů. Jeho práce pomohla zlepšit řadu celosvětových standardů: PGP, TLS, platební schéma EMV, Bluetooth a GNSS. Tomáš je hlavním matematikem kryptologického kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.

Pavlína Vančurová

Pavlína je specialistkou na ekonomiku firem a garantkou CAFLOU akademie, jejímž cílem je pomoci rozšířit znalosti v oblasti řízení peněžních toků v malých a středních podnicích. Ve své praxi se věnuje ekonomickému poradenství v oblasti finančního řízení a nastavování controllingu ve firmách různých oborů a velikostí. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací. Od roku 2018 je garantkou a autorkou v CAFLOU akademii.