Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Profily přednášejících

Moderátoři:


Petr Krčmář, Root.cz

Petr Krčmář působí jako šéfredaktor serveru Root.cz. Vystudoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodný přístup k informacím. Je provozovatelem vlastního informačního webu Debian-linux.cz, který propaguje Debian v České republice.

Petr Koubský, TUESDAY Business Network

Petr Koubský vystudoval VŠCHT v Praze. Pracoval jako programátor, později působil jako odborný novinář zaměřený na IT. Byl spoluzakladatelem vydavatelství Softwarové noviny, kde pracoval jako šéfredaktor stejnojmenného časopisu a později jako šéfredaktor časopisu Inside – Trendy a strategie na českém trhu IT. Od roku 2008 je na volné noze jako analytik, konzultant a publicista. Externě přednáší na Katedře informačních technologií Vysoké školy ekonomické v Praze a na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Mezi jeho odborné zájmy patří sociologie a ekonomie informatiky, webové aplikace a cloud computing, podnikové systémy, mobilní technologie, trh IT v ČR a ve střední Evropě. Je jedním z nejrespektovanějších českých novinářů věnujících se ICT. S jeho články se mohou čtenáři setkat v časopise Respekt,v Lidových novinách, v MF Dnes apod.

Přednášející:

Štěpán Bechynský, Microsoft

Štěpán Bechynský pracuje ve společnosti Microsoft na pozici Developer Evangelist. Náplní jeho práce je osvěta mezi programátory směrem k novým technologiím. Zjednodušeně řečeno, připravuje vývojáře na to, co bude na trh uvedeno za půl roku až rok. V letech 1995 až 2006 pracoval jako programátor a lektor na volné noze. Pracoval pro české i mezinárodní firmy a školil vývojáře ve společnosti Gopas. Podílel se na projektech na různých platformách (Windows, Linux), v různých jazycích (VBA, Visual Basic 6.0, PHP, Perl, JAVA, C#) a různě velkých týmech – od „jednomužných“ až po tým o 15 lidech.

Jiří Dolejš, Fleveo

Jiří Dolejš je analytikem/programátorem společnosti Fleveo, která se zabývá vývojem specializovaných on-line řešení pro střední a korporátní business sféru. V online světě se pohybuje více než 10 let, ve volném čase je vášnivým fotografem a cestovatelem.

Adam Fendrych, Dobrý web

Adam Fendrych se jako konzultant Dobrého webu specializuje na informační architekturu a použitelnost, zabývá se návrhy nových on-line řešení a zvyšováním uživatelské přívětivosti stávajících webů. Má rozsáhlé praktické zkušenosti s přípravou realizací uživatelských testování webových stránek pro české i zahraniční klienty. V letech 2007 i 2008 Adam připravil a vedl praktický workshop v rámci Světového dne použitelnosti v ČR.

Petr Ferschmann, WinStrom

Petr Ferschmann je absolvent FAV ZČU, obor Softwarové inženýrství. V současné době je vedoucí vývojového oddělení a technologický lídr softwarové společnosti WinStrom s.r.o., kde se zabývá vývojem multiplatformního ekonomického systému WinStrom FlexiBee.

David Grudl

David Grudl je vývojář na volné noze, specializuje se na návrh a programování moderních webových aplikací. Vyvíjí open source knihovny Nette Framework, dibi a Texy a pravidelně pořádá školení pro tvůrce webových aplikací pod hlavičkou www.skoleniphp.cz.

Jiří Knesl

Jiří Knesl se již několik let zabývá webovými frameworky, technikami zvyšování produktivity a kvality práce. Pracuje jako lektor a konzultant na volné noze i v rámci Institutu školení PHP (http://www.skoleniphp.cz ). Dále se podílí na několika SW projektech na zahraničních trzích v pozicích vývojáře, návrháře uživatelského rozhraní a investora. Ve volném čase se věnuje studiu ekonomie a managementu na Nottingham Trent University. Jiří Knesl má web (http://www.knesl.com) a používá Twitter (http://www.twitter.com/jiriknesl).

Honza Král

Honza Král byl donedávna software architektem firmy Centrum Holdings zodpovědným za technické zázemí obsahových a portálových služeb. Honza pochází ze světa datových skladů a velkých databází, proto se i v oblasti webu orientuje spíše na serverové straně, kde se zabývá problémem škálovatelnosti.

Petr Reichl, Coditive

Petr Reichl pracuje ve společnosti Coditive s.r.o. na pozici vedoucí vývoje. Tvorbě aplikací pro iPhone se věnuje prakticky od počátku jeho uvedení a vytvořil řadu aplikací. Nejznámější z nich je Cookmate, která se dočkala i ocenění nejlepší aplikace pro iPhone na konferenci LeWeb 2009 v Paříži.

Daniel Steigerwald

Daniel Steigerwald je AJAX a .NET programátor na volné noze, specializující se na pokročilé Javascriptové aplikace. Publikuje na Ajaxianu a Zdrojaku. Je autorem AMap včetně API. Nabízí konzultace a školení Javascriptu, více zde: daniel.steigerwald.cz

David Šmehlík, Fleveo

David Šmehlík je majitelem společnosti Fleveo, která se zabývá vývojem specializovaných on-line řešení pro střední a korporátní business sféru. Na trhu webových aplikací se pohybuje více než 6 let, v posledních 2 letech se zaměřuje na tvorbu reklamních kampaní a aplikací pro sociální sítě.