Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

Program konference

Moderátor dopoledního bloku: Petr Krčmář (Root.cz)


9:00 Oficiální zahájení

9:10 – 10:10 Pro koho děláte web?

Zamyslete se nad tím, kdo bude skutečně používat váš web nebo aplikaci. Nebudete to vy, nebude to ani váš nadřízený. Bude to někdo tam venku. Víte, co ten někdo chce a potřebuje?
Adam Fendrych (Dobrý web)

10:10 – 10:30 Přestávka na kávu

10:30 – 11:30 Třídy, dědičnost a OOP v Javascriptu

Jak se implementují třídy, jak funguje v Javascriptu dědičnost, jaké jsou techniky objektově orientovaného programování v jazyce Javascript. Ukážeme si, jak to dělat správně, i jak to dělat špatně. Na konci si shrneme, jak se k problému staví různé Javascriptové knihovny.
Daniel Steigerwald (Freelancer)

11:30 – 12:30 Nette, RIA, UX, ajaxe to rýmuje?

Proč nudit uživatele obyčejnou webovou aplikací, když je můžete nadchnout AJAXem? Jak tvořit interaktivní AJAXové aplikace snadno, bezpečně a zábavně za použití Nette Framework a PHP.
David Grudl (Freelancer)

12:30 – 13:30 Přestávka na oběd

Moderátor odpoledního bloku: Petr Koubský (TUESDAY Business Network)


13:30 – 14:30 NOSQL databáze

V současné době se na trhu objevila velká spousta open source databází, většina se zaměřením na rychlý a jednoduchý vývoj škálovatelných webových aplikací. Tato přednáška má za cíl seznámit posluchače s různými druhy databází, které se v poslední době začaly množit (souhrně označované jako NOSQL) a popsat síly a slabosti jednotlivých kategorií i konkrétních produktů. Cílem by mělo být rozptýlit vrstvu mýtů a drbů, které se kolem těchto databází objevují.
Honza Král

14:30 – 15:30 Základní chyby vývojářů a Agile jako řešení

Znáte situaci, kdy klient během projektu mění mnohokrát zadání? Znáte situaci, kdy máte nedostatek podkladů? Znáte ten pocit frustrace, kdy projekt dokončíte, odevzdáte a klient ho nenasadí, nebo ho obchází? Stalo se Vám, že se odevzdání projektu neustále protahuje a po spuštění se stejně musí celý předělat? Víte, že ve většině případů není tento problém v klientovi, ale ve Vás? Zbavte se několika základních chyb, díky kterým budete se stejným úsilím vyvíjet úspěšnější software. Jiří Knesl se ve své přednášce zaměří na časté chyby, na které mají agilní techniky a metodiky odpověď, které zbaví klienty, vývojáře i manažery řady vrásek a to bez navýšení času potřebného k odevzdání projektu.
Jiří Knesl (Freelancer, školitel)

15:30 – 15:50 Přestávka na kávu

15:50 – 16:50 Budoucnost internetových aplikací: co by jejich vývojáři potřebovali? (závěrečná panelová diskuse)

Webové aplikace jsou nejnovější vývojovou větví počítačových aplikací. Přitom každý vývojář, který má zkušenosti i s vývojem klasických desktopových aplikací, cítí, že vývojové nástroje pro webové aplikace jsou stále poněkud pozadu, i když se velmi rychle zlepšují. Jak vnímají tuto situaci naši diskutující, lidé s bohatými praktickými zkušenostmi? Co jim při vývoji webových aplikací nejvíc chybí, co je nejvíc brzdí, a co naopak považují za výhodu webu jako platformy? V čem je vývoj pro web specifický, v čem se liší od vývoje pro desktop, a co je oběma platformám společné?
O těchto otázkách budou diskutovat: David Grudl, vývojář PHP frameworku Nette a webových aplikací, Jiří Knesl, školitel moderních programátorských postupů, Daniel Steigerwald, JavaScriptový vývojář, Adam Fendrych, odborník na použitelnost, a David Šmehlík, konzultant a projektový vedoucí zaměřující se na aplikace pro Facebook.

Moderátor: Petr Koubský (TUESDAY Business Network)

16:50 Závěr konference


WORKSHOPY

9:10 – 10:10 Silverlight mimo prohlížeč

Workshop je zaměřen na využití technologie Silverlight 4 mimo webový prohlížeč. Seznámíme se s možnostmi Out of Browser aplikací oproti Silverlight aplikacím ve webovém prohlížeči. Dále se podíváme na Silverlight aplikace pro Windows Phone 7.
Štěpán Bechynský (Microsoft)

10:10 – 10:30 Přestávka na kávu

10:30 – 11:30 Analýza výsledků uživatelského testování

Testování s uživateli je velmi efektivní nástroj. Uspořádat ho může být snadné, rychlé a levné. Jak ale porozumět jeho výsledkům? Uživatelé nevědí, co chtějí, musíte to poznat vy.
Adam Fendrych (Dobrý web)

11:30 – 12:30 Praktické zkušenosti při návrhu rozhraní REST API

Při vývoji multiplatformního ekonomického systému WinStrom FlexiBee jsme narazili na potřebu programátorského rozhraní. Zvolili jsme rozhraní založené na REST API. V této přednášce představíme důvody, které nás k tomu vedly, jaké postupy a vlastnosti jsme zvolili. Součástí bude také ukázka možností a také shrnutí toho, co nám to přineslo.
Petr Ferschmann (WinStrom)

12:30 – 13:30 Přestávka na oběd

13:30 – 14:30 Vývoj aplikací pro iPhone/iPod Touch

Seznámení s vývojem aplikací pro fenomén mobilního internetu Apple iPhone a multimediální přehrávač iPod Touch. Od spuštění vývojového prostředí XCode až po distribuci aplikace v App Store.
Petr Reichl (Coditive)

14:30 – 15:30 Vývoj Facebook aplikací z pohledu obchodu a technologií

Facebook v roli platformy pro tvorbu virálně se šířících aplikací. Jaká jsou možná úskalí, ať už po stránce technického řešení, tak z pohledu obchodních záměrů a budování značky? Jaké jsou ze strany Facebooku kladeny požadavky na vývojáře a kreativu?
Jiří Dolejš a David Šmehlík (Fleveo)