Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

Program

14:10 - 14:30

"Rizika sociálních sítí od narození až do smrti. A možná i po ní."

Sociální sítě otevřely nové možnosti pro viry, krádeže identit, šmírování, získávání osobních údajů a řadu dalších aktivit. Zastihly nepřipravené provozovatele stejně jako uživatele. Ti poslední jsou na sociálních sítích vlastně už od narození a nezbaví se jich ani ulehnutím do hrobu. Poznání a moudrost prý přináší věk a zkušenosti, můžeme ale to samé říci o lidech pohybujících se na Facebooku a podobných službách?

Daniel Dočekal Daniel Dočekal

Internetový publicista

Daniel Dočekal

Internetový publicista, co navzdory věkové kategorii ví o sociálních sítích a souvisejících tématech tolik, že by na to možná měl dostat zbrojní pas. Konzultant v marketingu, bezpečnosti, ochrany soukromí, public relations. Autor knih a tisíců článků. Provozovatel 365tipu.cz

14:35 - 14:55

"Havěť 2012"

Praktická přednáška představí současné hrozby na internetu, včetně těch, které jsou tuzemského původu. Krátce se též podíváme do minulosti, která může z dnešního pohledu působit velice komicky. Část prezentace se bude věnovat i sociálnímu inženýrství - "oblbování uživatelů".

Igor Hák

Technický ředitel

ESET software

Vystudoval Střední průmyslovou školu Dvůr Králové nad Labem a Univerzitu Hradec Králové, obor obecná informatika. Počítačová havěť ho zaujala okamžitě, jakmile se dostala i do jeho PC. Zájem ho dovedl až ke vzniku portálu viry.cz v roce 1998. Havěť se stala jeho koníčkem i prací, neboť od roku 2003 pracuje ve společnosti ESET software.

15:00 - 15:20

Coffee break