Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

Program

9:35 - 10:20

„Zabezpečení bezdrátových sítí“:

Bezdrátové sítě dnes patří k naprostému standardu, dokonce pro spoustu moderních zařízení představují jedinou alternativu připojení k Internetu. Sítě standardu Wi-Fi jsou však také spojeny s dlouhou historií bezpečnostních rizik. Na workshopu si ukážeme možná nebezpečí a probereme způsoby, jak si ochránit domácí i firemní sítě.

Ondřej Caletka Ondřej Caletka

Admin

CESNET - ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ PRÁVNICKÝCH OSOB

Ondřej Caletka

Ondřej Caletka vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Telekomunikační technika. V současné době pracuje v oddělení podpůrných služeb ve sdružení CESNET, provozujícím národní síť vědy a výzkumu. Přednáší a píše články o Linuxu a open source. Občas také programuje drobné konzolové a webové aplikace.

10:25 - 10:45

Coffee break

10:45 - 11:20

ACTIVE 24-CSIRT - řešení bezpečnostních incidentů v praxi

Workshop na téma jak fungují bezpečnostní týmy typu CSIRT/CERT. Proč a jak takový tým založit. Co tyto týmy řeší, a jaké konkrétní incidenty v praxi řešil bezpečnostní tým webhostingové společnosti ACTIVE 24.

Tomáš Hála Tomáš Hála

Vedoucí týmu Linuxových administrátorů

ACTIVE 24

Tomáš Hála

Vystudoval výpočetní techniku na elektrotechnické fakultě ČVUT a dnes působí jako vedoucí týmu Linuxových administrátorů u předního českého poskytovatele webhostingových služeb ACTIVE 24, který je největším registrátorem domén zabezpečených technologií DNSSEC v celosvětovém měřítku. Tuto společnost také zastupuje na pracovní skupině českého národního computer security incident response teamu.

11:25 - 12:10

"Kryptoanarchia - 20 rokov od napisania kryptoanarchistickeho manifesta"

Anonymná kryptomena Bitcoin sa aj napriek nedávnym fluktuáciám špekulantov stabilizovala a je nenahraditeľná v Internetovom undergrounde.Vzniká nový anonymný kompletne neregulovateľný voľný trh. "Escrow" služby ako ClearCoin, či

Silk Road a reputačné systémy ako Bitcoin OTC sa stávajú čím ďalej, tým populárnejšie v eliminácii rizika anonymných obchodov - a to všetko bez potreby akejkoľvek centrálnej autority.
Kryptoanarchia predpovedaná pred 20-timi rokmi vizionárom Timothy C.Mayom sa stáva krutou realitou.

Pavol Lupták Pavol Lupták

Výkonný ředitel

Nethemba

Pavol Lupták

Vystudoval FEI-STU v Bratislavě a FEL-ČVUT v Praze obor informatika s diplomovou prací zaměřenou na ultra-bezpečné systémy. Je držitelem prestižních bezpečnostních certifikaci CISSP a CEH, vede slovenskou OWASP pobočku. Je také spoluzakladatelem organizací Progressbar a SOIT, kde vede sekci pro IT bezpečnost. Pavel má pravidelné prezentace na různých světových bezpečnostních konferencích (Nizozemsku, Lucembursku, Berlíně, Varšavě, Krakově, Praze). V minulosti demonstroval možnost zneužití SMS jízdenek ve všech velkých městech Evropy, spolu s kolegou Norbertem Szeteiom demonstroval masivní prolomení čipových karet Mifare Classic. Má 14-leté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti a penetračního testování a tvorby nejrůznějších bezpečnostních auditů včetně sociálního inženýrství či forenzní analýzy. Je spoluautor testovací příručky OWASP Testing Guide v3, detailně ovládá OSSTMM, ISO17799/27001, má dlouholeté zkušenosti s manuálním vyhledáváním zranitelností a různými bezpečnostními nástroji. Ovládá množství programovacích jazyků (ASM, C, C++, XSLT, Perl, Java, PLSQL, Lisp, Prolog, skriptovací jazyky) a operačních systémů, věnuje se také VoIP a zajímavému výzkumu v oblasti IT bezpečnosti.