Akce proběhne online

Program

Program

DNS důvěřuj, ale prověřuj

DNS používáme a musíme používat, ale víme KDO a CO ho používá? Umíme dobře monitorovat, co se skrz DNS protokol dostává ven z naší sítě? Technologie společnosti Infoblox, světová jednička v oblasti DDI, přichází s nástrojem pro správu a zabezpečení protokolu DNS tak, aby vaši síť opustilo opravdu jen to, co ji opustit má a nikoliv vše, co je „pouhý DNS dotaz“.

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, nyní je marketingovým managerem software housu Sense4code a nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

Příběhy z "bitevního pole" s kyberzločinci

Už ani nespočítám, kolik se na naši firmu, za posledních několik let obrátilo obětí ransomware. Řešili jsme více i méně závažné útoky, vyjednávali s útočníky a pomáhali platit výkupné. Nasbíral jsem tak hromadu praktických postřehů a rád bych se s Vámi o ně podělil. Například zdali jsou hackeři čestní, proč jsou jejich útoky tak fatální, jestli nenapadají své oběti vícekrát, či zdali jsou lepší než obránci.

Martin Haller Martin Haller

Etický hacker

PATRON-IT

Martin Haller

Jsem spolumajitelem firmy PATRON-IT a celým srdcem technik. Specializuji se na kybernetickou bezpečnost a mám zkušenosti etického hackera. Věřím, že abych mohl síť dobře zabezpečit, musím ji nejprve umět prolomit. Na svém blogu martinhaller.cz přispívám aktualitami z oblasti IT bezpečnosti a také vlastními postřehy z praxe.

Jsem držitelem následujících certifikací:
• OSCP – Offensive Security Certified Professional
• CHFI - Computer Hacking Forensic Investigator
• ECSA - EC-Council Certified Security Analyst
• MCSE - Microsoft Certified Solutions Expert
• CCNP - Cisco Certified Network Professional

Jak změní 5G sítě požadavky na kybernetickou bezpečnost

5G sítě už nejsou za dveřmi, už pomyslný práh překročily a jejich vstup do našich životů je realitou. Je nutno si uvědomit, že se nejedná jen o zrychlení stahování filmů do mobilů apod. Jedná se také o docela zásadní dopad na kybernetickou bezpečnost.

Aleš Špidla Aleš Špidla

Prezident Českého institutu manažerů informační bezpečnosti

ČIMIB

Aleš Špidla

Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V roce 2011 jako ředitel odboru kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra ČR koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti. Dále pracoval jako vedoucí sekce informatiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru bezpečnostních politik ministerstva práce a sociálních věcí, manažer oddělení řízení rizik ve společnosti Price Waterhouse Coopers, poté ve státním podniku CENDIS, s.p. jako specialista pro kybernetickou bezpečnost a ve státním podniku NAKIT, s.p. jako vedoucí oddělení v sekci bezpečnosti. V současné době pracuje v oddělení bezpečnosti informací na Generálním finančním ředitelství. Je prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a spolugarantem a pedagogem LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Intenzivně se věnuje evangelizaci problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou. Aleš Špidla je certifikovaným auditorem kybernetické bezpečnosti.

Jak postupovat při kybernetickém útoku – role právníků

Řešení kybernetických útoků je doménou IT odborníků, ale role právníků je v takové situaci také významná. Je nutné řešit různé informační a ohlašovací povinnosti, rizika odpovědnosti za škodu a odpovědnosti statutárních orgánů, otázky spojené s úvahami o platbě výkupného, koordinaci s orgány činnými v trestním řízení a řadu dalších otázek. Prezentace Vás provede tématy, se kterými jsou právníci konfrontováni v případě kybernetických útoků a incidentů a shrne některé praktické zkušenosti z těchto situací.

Jana Pattynová Jana Pattynová

Partner

PIERSTONE

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

Jak chránit chráněná data?

Vystoupí zástupce společnosti Dell Technologies:

Firemní data určená pro obnovu businessu se sama stávají terčem útoků. Řešení pro business continuity a data protection dokonce mohou být sama zdrojem zranitelností s dopadem na celou infrastrukturu. Přednáška bude pojednávat o principech, které umožní návrh těchto řešení jako datového ostrova odolného proti napadení.